LETNISKO – lato na Księżym Młynie!

Łódź wraca do gry! W nowym miejscu na koncertowej mapie Łodzi, na Księżym Młynie zagra 26 zespołów przez całe lato. Cykl LETNISKO startuje 25 czerwca i kończy się 4 września. Na plenerowej scenie zagrają m.in.: Rysy, Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, KUKON, Kaz Bałagane, Malik Montana, Sorry Boys, Marek Dyjak i wielu innych, polskich artystów. Wśród atrakcji wiele wydarzeń towarzyszących: yoga, targi śniadaniowe, spotkania literackie.

„Księży Młyn to jeszcze nieodkryte miejsce na mapie Łodzi. Chcemy, jako pierwsi w mieście, pokazać potencjał kulturalny przestrzeni, która stanie się nową Off-Piotrkowską. W zielonym, urokliwym zakątku Łodzi, korzystając z naturalnej scenografii stworzymy kameralną i intymną scenę koncertową, zaprosimy na targi śniadaniowe, yogę i spotkania literackie w ramach nowego cyklu wydarzeń – LETNISKO.” – mówi organizator wydarzenia, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Maciej Łaski.

„Księży Młyn dostaje nowe życie. Pofabryczna perła łódzkiej architektury znów wypełni się gwarem i muzyką. Ofertę kierujemy do ludzi w każdym wieku, spragnionych bezpiecznego spotkania z artystami na żywo w niebanalnej przestrzeni. Księży Młyn tego lata stanie się najbardziej klimatycznym punktem miasta.” – dodaje Piotr Kurzawa, z-ca dyrektora ŁCW.

Przez dwa miesiące lata, na plenerowej scenie w ciągu 23 dni wystąpi aż 26 polskich artystów. Podczas wydarzenia spotka się jazz z hip hopem, pop, muzyka alternatywna oraz elektronika. Wśród pierwszych ogłoszonych artystów cyklu znajdują się: Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Malik Montana, Sorry Boys, Natalia Szroeder, Marek Dyjak. Nie zabraknie propozycji dla miłośników hip hopu: Kaz Bałagane, Kukon, Szpaku to pierwsi ogłoszeni hiphopowi twórcy, na koncertach współorganizowanych wraz z agencją Łódzkie Charaktery.

Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni. Organizatorzy zaproszą na spacer po Księżym Młynie, podczas którego będzie można poznać historię tego wyjątkowego miejsca, w tym także przestrzenie, które stanowiły plany filmowe.

Bilety, w cenie od 59 do 69 zł będą dostępne od wtorku, 11 maja na going.app

Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt