ŁKS Łódź wygrywa w Legnicy z Miedzią i utrzymuje kontakt z czołówką

ŁKS Łódź pewnie pokonuje w Legnicy tamtejszą Miedź 2:0. Obie bramki dla gości zdobywa świetnie dysponowany Pirulo. To ważne zwycięstwo dla łodzian, którzy w końcu popisali się skutecznością i nie popełniali błędów w obronie.

Pirulo, ŁKS Łódź -  mat. prasowe
Strzelcem obu bramek dla ŁKS był Pirulo , mat. prasowe

Pierwszą połowę obie drużyny zaczęły bardzo wyrównanie. Łodzianie mieli co najmniej dwie stuprocentowe akcje, których nie wykorzystali. W 13. minucie Trąbka przyjął piłkę po bardzo dokładnym dośrodkowaniu z lewej strony, ale… poślizgnął się i nie wcelował w piłkę. Powinno być 1:0 dla ŁKS. Siedem minut później doskonałą okazję miał Pirulo, ale nie trafił w bramkę. Im dłużej trwała gra, tym ełkaesiacy dawali więcej miejsca gospodarzom, którzy stawali się coraz bardziej niebezpieczni. W 37. minucie piłka nawet trafiła do bramki, ale sędzia uznał, że zawodnik Miedzi zagrał ręką w polu karnym.

Fantastyczny Pirulo

Po kilku minutach drugiej połowy łodzianie w końcu się przełamali. Pirulo popisał się skutecznością, której zabrakło mu w pierwszej części spotkania. W 53. minucie Moreno podał mu piłkę, a Hiszpan płaskim strzałem pewnie posłał futbolówkę na dalszy słupek. Bramkarz legniczan nie miał nic do powiedzenia. ŁKS złapał wiatr w żagle. Raptem trzy minuty później znów gola zdobył Pirulo, który wykorzystał błąd w obronie gospodarzy. Ominął bramkarza i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Po objęciu prowadzenia ŁKS na początku starał się atakować, ale pod koniec spotkania się wycofał i bronił bardzo głęboko. Na szczęście w 79. minucie doskonałą interwencją popisał się Kozioł po strzale Stróżyńskiego.

ŁKS w końcu był skuteczny. Jego gra być może nie była widowiskowa, ale pozwoliła na zdobycie aż dwóch bramek. Warto również odnotować, że popisała się defensywa Rycerzy Wiosny, która do tej pory była piętą achillesową łódzkiej drużyny. Dzięki punktom zdobytym w Legnicy łodzianie utrzymują kontakt z czołówką tabeli.

 

Miedź – ŁKS 0:2 (0:0)

Bramki: Pirulo (53’, 56’)

 

ŁKS: Kozioł Marciniak, Lorenc, Szeliga (16' Rozwandowicz), Tosik (46' Jurić), Klimczak (84’ Gryszkiewicz), Trąbka, Pirulo, Wolski, Moreno (84’ Sobociński), Janczukowicz (62’ Koprowski)

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt