Łódź buduje drogę rowerową do Łagiewnik

Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. W tym roku powstanie 1,5 km odcinek od Porzeczkowej do Sikorskiego. 

Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. W tym roku powstanie 1,5 km odcinek od Porzeczkowej do Sikorskiego. 
Rozpoczęła się przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. W tym roku powstanie 1,5 km odcinek od Porzeczkowej do Sikorskiego. 

Już kilka lat temu przygotowując obecne standardy budowy dróg rowerowych, które wykonane są z asfaltu i zachowują wszelkie normy przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa, uwzględniono w planach przebudowę już istniejącej infrastruktury wykonanej z tzw. kostki Bauma. Po budowie nowych odcinków dróg rowerowych, przyszła kolej na przebudowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. Jest to droga rowerowa, która skupia ruch jednośladów i na odcinku o dużym ruchu pojazdów, doprowadza rowerzystów do lasu Łagiewnickiego.

Stan drogi rowerowej. jak również chodników wzdłuż ul. Łagiewnickiej, wymaga przebudowy dla komfortu nie tylko rowerzystów, ale również pieszych i mieszkańców przyległych posesji.

- Dzięki przebudowie powstanie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy, przebudowane zostaną przystanki, chodniki oraz wjazdy do posesji. Dodatkowo powstaną zieleńce i nasadzone zostaną drzewa, których do tej pory nie było na pewnych odcinkach. Ponadto zagospodarowując na nowo przestrzeń, powstanie kilka miejsc parkingowych przy punktach usługowych – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W tym roku przebudowany zostanie odcinek wzdłuż ul. Łagiewnickiej od Porzeczkowej do Sikorskiego. Wykonawca rozpoczął prace na pierwszym odcinku od Porzeczkowej do rzeki Sokołówki. Wykonywane są rozbiórki nawierzchni. Następnie przebudowane zostaną kolizje z infrastrukturą podziemną i wykonana zostanie nowa droga rowerowa. Tegoroczna przebudowa to część większego planu dróg rowerowych na tym terenie. W kolejnych latach przebudowany zostanie dalszych odcinek drogi rowerowej na ul. Łagiewnickiej od Sikorskiego do Kreciej
i w ciągu ul. Sikorskiego w kierunku Radogoszcza.

Polecane aktualności

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Księży Młyn -  Stefan Brajter

Łódź buduje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Półmetek prac w kolejnych famułach, a w nich poczta, świetlica dla najmłodszych, pracownie twórcze i... więcej

Łódź edu kul | pakiet #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Elżbieta Maciejewska / Wydział Kultury

Wydział Kultury UMŁ zainicjował powstanie cyklu wydarzeń oraz pakietu edukacyjnego, adresowanego do... więcej

Kontakt