Łódź Buduje. Generalny remont ul. Nowomiejskiej. Startują prace przy inwestycji

Ruszyły prace na ul. Nowomiejskiej. W tym roku pojawią się tu nowe chodniki, meble miejskie i wygodny, podniesiony perony przystankowy.

 -  fot. UMŁ
Ruszył generalny remont ul. Nowomiejskiej , fot. UMŁ

- Rewitalizacja Obszarowa to nie tylko duże inwestycje jak przebudowa Wschodniej, czy Rewolucji 1905 r. ale również mniejsze remonty, które zauważali mieszkańcy, aby na Nowomiejskiej były proste chodniki, ławki i aby łatwiej korzystało się z komunikacji miejskiej – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulica Nowomiejska zostanie częściowo przebudowa na odcinku od placu Wolności do ul. Północnej. Chodniki zostaną poszerzone oraz wykonane z płyt granitowych i opaski z kostki kamiennej. Korzystanie z komunikacji miejskiej będzie ułatwione dzięki nowemu wyniesionemu i dosuniętemu do torów przystankowi. Na peronie pojawi się wiata, ławki tablica informacji pasażerskiej oraz kosze na śmieci. Krawędzie peronów przystankowych będą podświetlone dzięki listwom LED wbudowanym w chodnik. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych ławek,
stojaków rowerowych i koszy na śmieci - zostaną one równomiernie rozmieszczone na całej długości remontowanej ulicy. Latarnie zostaną odnowione, a wiszące na nich lampy wymienione na energooszczędne.

- Podczas prac nie jest zaplanowana przebudowa nawierzchni jezdni oraz torowiska, a same prace odbywać się będą bez utrudnień w ruchu. Pracujemy obecnie na zachodniej stronie ulicy i tę część chcemy zakończyć do września, aby rozpocząć prace po drugiej stronie ul. Nowomiejskiej – wyjaśnia Michał Animucki, przedstawiciel wykonawcy, firmy IDS-BUD.


Projekt pn.: "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze -  fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt