Łódź buduje. Nowy chodnik, nowe miejsca parkingowe - wszystko na ulicy Nowej

Nowy chodnik oraz miejsca parkingowe budowane są na ulicy Nowej w ramach projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja powstaje wzdłuż nieruchomości znajdujących się pod numerami: 16/18 i 20.

Ulica Nowa
Nowy chodnik oraz miejsca parkingowe budowane są na ulicy Nowej w ramach projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.

- Mieszkańcy Starego Widzewa wskazali zadanie wybudowania na ulicy Nowej miejsc parkingowych oraz chodnika, które służyć mają lokatorom pobliskich bloków, klientom lokali usługowych, a także nauczycielom i uczniom II Liceum Ogólnokształcącego. Zadanie właśnie kończymy i niebawem będzie można skorzystać z 19 miejsc do parkowania, w tym dwóch przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Do realizacji tej części inwestycji wykorzystaliśmy kostkę betonową oraz beton cementowy. Z kolei z płyt betonowych wybudowaliśmy stumetrowy chodnik o szerokości dwóch metrów. Nie zapomnieliśmy o zieleni i istniejące tam trawniki będą zrekultywowane - powiedział Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Projekt Budżetu Obywatelskiego 2019/2020 o numerze W044SW „Nowy chodnik oraz miejsca parkingowe dla samochodów osobowych” złożyli mieszkańcy Starego Widzewa. Dzięki 1892 głosom, które na niego oddano był jednym ze zwycięskich na tym osiedlu. Za jego realizację odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi. Koszt prac wynosi 223 tysiące złotych, choć pierwotnie kosztorys opiewał na 261 tysięcy złotych. Inwestycję wykonuje firma WIM-TRANS.

Polecane aktualności

Rewitalizacja

Kolejne kamienice w śródmieściu odzyskają blask

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Komfortowe mieszkania komunalne, lokale dla mikroprzedsiębiorców, udogodnienia dla osób z... więcej

Perły Samorządu 2021 przyznane. Łódź w czołówce polskich miast wg PwC

Wieczorem 12 marca w Gdyni odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienia IX edycji... więcej

Rascal Industry

Stawiając na Łódź. Polski producent odzieży inwestuje w zrównoważony rozwój i ekologię w rodzimej kolebce przemysłu odzieżowego

Marcin Masłowski / UMŁ

Rascal Industry, polska firma łącząca produkcję odzieży i usługi projektowania, w 2020 roku... więcej

Mam Pomysł na Startup - plakat

"Mam Pomysł na Startup"

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rośniemy w oczach, o ponad 100% rok do roku! W 2020 w naszym programie start-up'owym brało udział 45... więcej

Łódzki Rower Publiczny

W wakacje nowy system roweru publicznego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Trwa montaż stacji Łódzkiego Roweru Publicznego. Niestety pandemia zachwiała globalnym rynkiem i... więcej

Kontakt