Łódź Buduje. Otwieramy Tuwima.

Zakończyły się prace na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Tuwima. W sobotę ulica będzie otwarta dla ruchu, a po świętach rozpoczną się prace na kolejnym odcinku Sienkiewicza.

Prace nad modernizacją wodociągu w skrzyżowaniu ulic Tuwima i Sienkiewicza zakończyliśmy zgodnie z harmonogramem. W poniedziałek wykonawca położył nowy asfalt, dzięki temu oddajemy kolejny odcinek ul. Sienkiewicza. Po świętach chcemy kontynuować prace na Sienkiewicza od skrzyżowania z Tuwima w kierunku ulicy Moniuszki. Zgodnie z umową wykonawca ma czas do 30 lipca na zakończenie robót budowlanych. Całkowity koszt modernizacji wodociągu w Sienkiewicza to blisko 5 mln zł. Mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, inwestycje nadzorowane przez ŁSI są realizowane bez zmian w terminach, dotyczy to zarówno budowy kanalizacji jak i modernizacji wodociągów w Łodzi  – informuje Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

W nocy z piątku na sobotę otwarta dla ruchu zostanie ulica Tuwima. Jednocześnie wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu na ul. Sienkiewicza od Tuwima do Moniuszki. Ten odcinek drogi stanie się jednokierunkowy. Prace prowadzone będą na prawym pasie, a pojedziemy lewym pasem w kierunku ul. Narutowicza.

Na swoją trasę po ulicy Tuwima wrócą autobusy linii 80 i 83. Natomiast zmieni się trasa linii N7 i N8. Linia 57 będzie kursować bez zmian w kierunku Marysina przez Sienkiewicza, a w kierunku pętli Piastów Kurak przez Kilińskiego.

Linia N7 pojedzie przez Narutowicza i Kilińskiego do al. Rodziny Poznańskich. Trasa obowiązuje w obu kierunkach.

Linia N8 z Dąbrowy do dworca Łódź Fabryczna dojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego i Tuwima do Kościuszki. W powrotną stronę pojedzie przez Zieloną, Narutowicza i Kilińskiego do al. Rodziny Poznańskich, gdzie wróci na swoją trasę.

Przebudowa ul. Sienkiewicza realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. Kluczowa w jej przebudowie, jest wymiana przestarzałych instalacji podziemnych,jak wodociąg i gazociąg. Całości prac dopełnia wymiana chodników i nawierzchni po pracach podziemnych, oraz wyznaczenie miejsc parkingowych i stworzenie zieleńców, aby całość realizowanych w śródmieściu inwestycji była spójna i jednolita, dla poprawy komfortu i estetyki centrum naszego miasta.

Prace na odcinku od Piłsudskiego do Tuwima potrwają do wakacji, natomiast kolejny odcinek od Tuwima do Narutowicza, na którym właśnie rozpoczną się prace zakończy się na przełomie roku. Również na tym odcinku po przebudowie wodociągu, Zarząd Inwestycji Miejskich wykona modernizację drogi, wymianę chodników, oraz powstaną miejsca parkingowe i zieleńce – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

 

 

Polecane aktualności

Zrewitalizowane wnętrza EC1 -  fot. Archiwum UMŁ

EC1 zaprasza na najbardziej kreatywne półkolonie w Łodzi. Ruszyły zapisy

EC1

Ruszyły wstępne rezerwacje na najbardziej kreatywne półkolonie w mieście! EC1 zaprasza dzieci w... więcej

Ponad 200 placów zabaw i siłowni plenerowych ponownie otwartych

Monika Pawlak

Już w weekend do dyspozycji najmłodszych łodzian zostaną oddane place zabaw na terenach... więcej

Łódzki Panel Obywatelski "Zieleń w mieście" przeniósł się on-line -  fot. UMŁ

Zapraszamy na spotkanie on-line Łódzkiego Panelu Obywatelskiego w temacie suszy

Olga Zuchora / BPS

W sobotę zapraszamy do oglądania na żywo spotkania Łódzkiego Panelu Obywatelskiego "Zieleń w... więcej

Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 102 przejdzie metamorfozę (wizualizacja) -  mat. UMŁ

Łódź rewitalizacja. Jak będzie wyglądało podwórko przy ul. Piotrkowskiej 102 po remoncie?

Małgorzata Loeffler / ZIM

Adres Piotrkowska 102 zna każdy łodzianin. To właśnie tu od 1996 roku mieści się klub Łódź Kaliska.... więcej

Łódź walczy z suszą. Uniwersytet Medyczny pomaga w podlewaniu drzew

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Uniwersytet Medyczny w Łodzi przekazał miastu setki tysięcy litrów wody do podlewania drzew. W jej... więcej

Kontakt