Łódź buduje. Remont ulicy Sienkiewicza zmierza ku końcowi

Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w Śródmieściu, czyli kompleksowy remont ulicy Sienkiewicza. Kilka dni temu wykonawcy weszli na wschodnią nitkę odcinka tej ulicy między ulicami Tuwima a Narutowicza. To już ostatni etap robót.

Remontowana ulica Sienkiewicza -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ
Kilka dni temu wykonawcy weszli na wschodnią nitkę odcinka tej ulicy między ulicami Tuwima a Narutowicza , Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

- Prace w tej części ulicy Sienkiewicza posuwają się szybciej niż na wcześniej realizowanym odcinku. Nie ma konieczności wymiany instalacji wodociągowej czy gazociągu. Liczę, że jeśli pogoda pozwoli i nie natkniemy się na nieprzewidziane przeszkody, to całą inwestycję zamkniemy do końca roku. Charakter obecnie prowadzonych prac jest tożsamy z tym, co już zrealizowaliśmy na odcinku między trasą W-Z a ulicą Tuwima. Po stronie wschodniej tego odcinka zakończyły się prace rozbiórkowe i przystąpiono do prac brukarskich, polegających na wymianie krawężników i nawierzchni chodników z kostki betonowej. Dzięki tym zmianom przebudowana ulica Sienkiewicza będzie spójna z pozostałymi realizowanymi w śródmieściu inwestycjami. Poprawi się również komfort i estetyka centrum naszego miasta - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Remont wschodniej nitki ulicy Sienkiewicza na odcinku między ulicą Tuwima a ulicą Narutowicza wymusił też niewielką zmianę organizacji ruchu drogowego. Ruch odbywa się tam jednokierunkowo, a do dyspozycji kierowców jest zachodnia część jezdni. Ruch dwukierunkowy wrócił już na odcinek ulicy Sienkiewicza od trasy W-Z do ulicy Tuwima. Po zakończeniu całości inwestycji, ulica Sienkiewicza będzie dwukierunkowa na całej swojej długości.

Zakres prace na ulicy Sienkiewicza przewidywał stworzenie infrastruktury drogowej, do której sukcesywnie podłączone są wszystkie budynki, przylegające do ulicy. Układane są nowe chodniki, a ze względów bezpieczeństwa wyniesiono przejścia dla pieszych. Ulica Sienkiewicza znacząco też się zazieleniła. Na jej całej remontowanej długości posadzonych zostanie łącznie 61 drzew i ponad 3,5 tys. krzewów. We wszystkich miejscach, w których pojawiają się rośliny montowany jest system nawadniający, wyposażony w czujniki deszczu, co pozwoli na ekonomiczne gospodarowanie wodą do podlewania. Na ulicy Sienkiewicza stawiane są także nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Wymieniane są też stare uliczne latarnie.

Koszt trzeciego etapu inwestycji, obejmujące prace na odcinku od ul. Tuwima do ul. Narutowicza to 3,6 miliona złotych.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017r.

Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Polecane aktualności

VII Łódzkie Senioralia

Między 15 a 29 maja odbędą się VII Łódzkie Senioralia

Jolanta Baranowska / UMŁ

Po rocznej przerwie związanej z epidemią koronawirusa święto seniorów zostanie zorganizowane w... więcej

Da Grasso po 14 latach wraca na ul. Piotrkowską

Znana pizzeria wraca na ulicę Piotrkowską

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Da Grasso po 14 latach wraca na ul. Piotrkowską. Łódzka pizzeria w tym roku obchodzi swoje 25-lecie,... więcej

Ruszył punkt powszechnych szczepień w hali przy ul. Skorupki

Ruszył punkt powszechnych szczepień w hali przy ul. Skorupki

Marcin Masłowski / UMŁ

W środę 5 maja o godzinie 10:00 pierwszy pacjent ma przyjąć szczepionkę w punkcie szczepień... więcej

 -  fot. CC0

Ponad 1,6 mln zł dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Nieco ponad 1,6 mln zł (dokładnie – 1 627 949,42 zł) rozdysponował już w tym roku Wydział ds.... więcej

Konferencja Prasowa

Kultura budzi się na wiosnę

Sławomir Macias / UMŁ

Trwa łagodzenie epidemicznych obostrzeń i otwieranie instytucji kultury w Łodzi. więcej

Kontakt