Łódź Buduje Sienkiewicza

Rozpoczynamy prace na kolejnym odcinku ul. Sienkiewicza. W niedzielę 8 marca zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Tuwima.

Sprzyjająca aura pozwala na realizację prac ziemnych, dlatego przystępujemy do kolejnego etapu prac na ul. Sienkiewicza, tym razem na odcinku od Tuwima do Traugutta. W pierwszej kolejności wymienione zostanie 385 metrów wodociągu, który połączony się z już zrealizowanym w ubiegłym roku na odcinku od Traugutta do Narutowicza. Po przebudowie wodociągu rozpocznie się remont drogi. Całość prac ma się zakończyć w końcówce roku.

W pierwszym etapie zamknięta będzie ul. Tuwima na skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. Nie pojedziemy na wprost ul. Tuwima od Kilińskiego do Piotrkowskiej. Objazd poprowadzony będzie przez Kilińskiego, Traugutta i Sienkiewicza. Również takim objazdem pojadą autobusy linii 80, 83 i N8.

Natomiast ul. Sienkiewicza przejedziemy bez większych utrudnień na wprost do Narutowicza, oraz skręcimy z obu kierunków w ul. Tuwima w stronę ul. Piotrkowskiej. Ponadto podczas prac ul. Tuwima na odcinku od Sienkiewicza do Kilińskiego będzie dwukierunkowa. Te prace potrwają około miesiąca.

Następnie realizowana będzie przebudowa wodociągu w ul. Sienkiewicza w kierunku Narutowicza. Otwarte będzie wtedy skrzyżowanie z ul. Tuwima, a ruch na Sienkiewicza odbywać się będzie tylko w jednym kierunku na północ.

Przebudowa ul. Sienkiewicza realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. Kluczowa w jej przebudowie, jest wymiana przestarzałych instalacji podziemnych, jak wodociąg i gazociąg. Całości prac dopełnia wymiana chodników i nawierzchni po pracach podziemnych, oraz wyznaczenie miejsc parkingowych i stworzenie zieleńców, aby całość realizowanych w śródmieściu inwestycji była spójna i jednolita, dla poprawy komfortu i estetyki centrum naszego miasta.

Polecane aktualności

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. -  fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w kamienicach przy ulicy Tuwima 33 i 35 -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź Rewitalizuje: kończymy prace w kamienicach przy Tuwima 33 i 35

Małgorzata Loeffler / ZIM

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w... więcej

Prace na al. 1 Maja dobiegają końca. -  fot. Konrad Ciężki

Łódź Buduje Zielone Polesie

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna ulica na Starym Polesiu zamienia się w zieloną, przyjazną przestrzeń. Kończymy prace na al.... więcej

Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W związku z nowymi ograniczeniami i niską frekwencją w pojazdach komunikacji miejskiej od... więcej

Kontakt