Łódź buduje stadion ŁKS. Mirbud nie zwalnia tempa

Rozpoczęta przed rokiem rozbudowa stadionu piłkarskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 powinna zakończyć się w czerwcu 2022. Firma Mirbud zamierza jednak zrealizować inwestycję w krótszym terminie i oddać obiekt do użytku już jesienią 2021.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i prezes Mirbudu Jerzy Mirgos -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Firma Mirbud zamierza zrealizować rozbudowę stadionu piłkarskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 w krótszym terminie i oddać obiekt do użytku już jesienią 2021. , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Dzisiaj na powstającej trybunie południowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i prezesa Mirbudu Jerzego Mirgosa.

- Jeszcze parę lat temu chyba nikt z nas się nie spodziewał, że możemy zmienić w Łodzi całą infrastrukturę służącą sportowi. To przecież nie tylko budowa tego obiektu, ale też całego zaplecza związanego z piłką nożną oraz innymi dyscyplinami. Wiele się więc dzieje. Będziemy starali się jak najszybciej ciągnąć tę inwestycję i mam nadzieję, że już niedługo skończymy stadion, który dopełni jedyne tego typu centrum sportowo-rekreacyjne w Polsce. Każda sroczka swój ogonek chwali więc powiem, że będzie to najładniejszy obiekt piłkarski w kraju. W sąsiedztwie są dwie hale, rozbudowuje się Fala, w oczach rośnie nasze Orientarium. Cała ta przestrzeń z istniejącą już i powstającą infrastrukturą sprawia, że ta część Łodzi będzie takim niesamowitym, olbrzymim centrum rekreacji, wypoczynku i przede wszystkim sportu, który tutaj jest odkąd pamiętamy – powiedziała prezydent Zdanowska dziękując wykonawcy za szybki postęp prac. - Firma jak zwykle spisuje się bardzo dobrze, za co chciałam podziękować nie tylko w imieniu kibiców ale też wszystkich łodzian, bo chcemy żyć i otaczać się ładną infrastrukturą.

Prezes Mirbudu podkreślił, że prace weszły w etap, w trakcie którego stadion rośnie w oczach. - Zmontowaliśmy już większość prefabrykowanych trybun, które nie są wylewane na miejscu co gwarantuje odpowiednią jakość i trwałość. To są żelbety architektoniczne, które za pięć, dziesięć lat będą tak samo wyglądały. Prefabrykaty związane z montażem trybun nadal będą przyjeżdżały, a równocześnie są robione stropy na trybunie wschodniej. Jesteśmy też na etapie zamówień konstrukcji stalowej, dźwigarów i pokrycia dachu, którego montaż chcemy rozpocząć jesienią – powiedział Mirgos.

Podtrzymał jednocześnie ubiegłoroczną deklarację dotyczącą wcześniejszego zakończenia prac budowlanych. - Mija rok, jak jesteśmy na placu budowy. Termin ukończenia mamy wyznaczony na czerwiec 2022, ale już wcześniej obiecaliśmy, że postaramy się przyspieszyć realizację prac. Na dzisiaj nie wydarzyło się nic, co mogłoby zakłócić ten ambitny plan. Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę trybuny północnej. W sierpniu powinno nam się to udać i będziemy mieli wówczas otwarty front na pełny zakres prac. Mamy nadzieję, że miasto dokona przesunięć finansowych z następnego roku na obecny, gdyż te zaplanowane na 2020 zostaną wykorzystane w okresie najbliższego miesiąca lub dwóch. Gdyby jednak były z tym jakieś problemy, to i tak budowa nie będzie spowolniona. Naszym celem i ambicją jest zakończenie inwestycji jesienią 2021 – wyjaśnił szef Mirbudu.  

Dodał, że jego firma dokłada wszelkich starań, by obiekt był nie tylko ładny, ale też funkcjonalny i bezpieczny. - Służyć temu mają m.in. uzgodnienia z policją i strażą pożarną. Nie są to podmioty decydujące o wydaniu pozwolenia na budowę, ale trzeba wszystko z nimi ustalić, żeby uniknąć problemów po zakończeniu budowy. Mam nadzieję, że w czerwcu i lipcu wszystko będziemy już mieli ustalone – zakończył Mirgos.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt