Łódź Buduje ul. Mierzejową

W tym tygodniu rozpocznie się przebudowa ul. Mierzejowej – to jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli.

 -  fot. UMŁ
Rozpoczyna się przebudowa ul. Mierzejowej, jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli. , fot. UMŁ

- Umowa z wykonawcą została podpisana i przekazaliśmy teren budowy. Wykonawca po uzyskaniu zgody na tymczasową organizację ruchu rozpocznie przebudowę drogi, co powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Przebudowa prawie kilometrowego odcinka, kosztować będzie 5,5 mln złotych – wyjaśnia Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Stara kamienna kostka przejdzie do lamusa. Na ul. Mierzejowej wyremontujemy kompleksowo drogę i chodniki, usuwając architektoniczne bariery, dziś trudne do pokonania dla osób starszych. Ulica Mierzejowa jest bardzo ważną drogą dla mieszkańców Rudy. Jest zbiorczą ulicą rozprowadzającą ruch w osiedlowe ulice, prowadzi do ul. Pabianickiej i Rudzkiej, zlokalizowany jest przy niej cmentarz.

Ze względu na zły stan nawierzchni i geometrię drogi, mamy trudności, aby zapewnić dobry dojazd do cmentarza, czy przejazd komunikacją miejską. Mieszkańcy muszą
15 minut iść od najbliższych przystanków. Droga obecnie jest z dużej łupanej kamiennej kostki. Po wielu latach jest ona bardzo nierówna. Chodniki są bardzo wąskie, a w niektórych miejscach pomiędzy jezdnią, a chodnikiem są duże różnice wysokości, co jest bardzo dużą barierą dla pieszych, a praktycznie nie do pokonania dla osób starszych, a w zupełności dla niepełnosprawnych i osób z wózkiem.

Po przebudowie pojawi się asfaltowa nawierzchnia. Na skrzyżowaniach wykonamy wyniesienia, aby uspokoić ruch. Powstaną przystanki autobusowe, aby mieszkańcy nie musieli kilkanaście minut iść do tramwaju czy autobusu. Powstaną równe, proste chodniki po obu stronach drogi, wyposażone w elementy dla osób niepełnosprawnych, obniżone krawężniki i płytki wskaźnikowe. Nasadzimy ponad 50 nowych drzew, oraz aby estetycznie nawiązać do klimatu obecnej ulicy, na wyniesionych skrzyżowaniach wykorzystamy starą kamienną kostkę.

Całość przebudowy obejmuje ulicę Mierzejową od ulicy Długiej do Konnej, oraz część ulic Konnej i Poziomej do Albańskiej z powodu konieczności wpięcia się w kanał deszczowy.

Prace mają potrwać do końca roku.

Polecane aktualności

Odsłonięcie gwiazdy Michała Szewczyka -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Barbara Połomska i Michał Szewczyk w Alei Gwiazd

NCKF

W Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 63 zostaną odsłonięte gwiazdy Barbary Połomskiej i... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Wkrótce przetarg na remont Wigencji

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto ma już gotowy projekt na rewitalizację dawnej fabryki Wigencja. W przyszłym tygodniu... więcej

Stacja ładowania elektrycznych autobusów Volvo

MPK – Łódź kupiło ładowarki do pierwszych autobusów elektrycznych

MPK – Łódź

Wkrótce Łódź dołączy do miast z autobusami zasilanymi prądem. Ładowarki do 17 autobusów Volvo... więcej

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i... więcej

Łódź dofinansuje zakup urządzeń do gromadzenia deszczówki

Łódź daje pieniądze na łapanie deszczówki

Jakub Paduch/WKŚ

Do 16 października można składać wnioski o dofinansowanie urządzeń do gromadzenia deszczówki.... więcej

Kontakt