Łódź Buduje ul. Mierzejową

W tym tygodniu rozpocznie się przebudowa ul. Mierzejowej – to jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli.

 -  fot. UMŁ
Rozpoczyna się przebudowa ul. Mierzejowej, jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach Planu dla Osiedli. , fot. UMŁ

- Umowa z wykonawcą została podpisana i przekazaliśmy teren budowy. Wykonawca po uzyskaniu zgody na tymczasową organizację ruchu rozpocznie przebudowę drogi, co powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Przebudowa prawie kilometrowego odcinka, kosztować będzie 5,5 mln złotych – wyjaśnia Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Stara kamienna kostka przejdzie do lamusa. Na ul. Mierzejowej wyremontujemy kompleksowo drogę i chodniki, usuwając architektoniczne bariery, dziś trudne do pokonania dla osób starszych. Ulica Mierzejowa jest bardzo ważną drogą dla mieszkańców Rudy. Jest zbiorczą ulicą rozprowadzającą ruch w osiedlowe ulice, prowadzi do ul. Pabianickiej i Rudzkiej, zlokalizowany jest przy niej cmentarz.

Ze względu na zły stan nawierzchni i geometrię drogi, mamy trudności, aby zapewnić dobry dojazd do cmentarza, czy przejazd komunikacją miejską. Mieszkańcy muszą
15 minut iść od najbliższych przystanków. Droga obecnie jest z dużej łupanej kamiennej kostki. Po wielu latach jest ona bardzo nierówna. Chodniki są bardzo wąskie, a w niektórych miejscach pomiędzy jezdnią, a chodnikiem są duże różnice wysokości, co jest bardzo dużą barierą dla pieszych, a praktycznie nie do pokonania dla osób starszych, a w zupełności dla niepełnosprawnych i osób z wózkiem.

Po przebudowie pojawi się asfaltowa nawierzchnia. Na skrzyżowaniach wykonamy wyniesienia, aby uspokoić ruch. Powstaną przystanki autobusowe, aby mieszkańcy nie musieli kilkanaście minut iść do tramwaju czy autobusu. Powstaną równe, proste chodniki po obu stronach drogi, wyposażone w elementy dla osób niepełnosprawnych, obniżone krawężniki i płytki wskaźnikowe. Nasadzimy ponad 50 nowych drzew, oraz aby estetycznie nawiązać do klimatu obecnej ulicy, na wyniesionych skrzyżowaniach wykorzystamy starą kamienną kostkę.

Całość przebudowy obejmuje ulicę Mierzejową od ulicy Długiej do Konnej, oraz część ulic Konnej i Poziomej do Albańskiej z powodu konieczności wpięcia się w kanał deszczowy.

Prace mają potrwać do końca roku.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt