Łódź buduje ul. Rokicińską. Zaczyna się kolejny etap prac. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu

24 czerwca br. startuje kolejny etap prac na ul. Rokicińskiej przy Wieńcowej

Przebudowa ul. Rokicińskiej wchodzi w kolejny etap. 24 czerwca ruszają prace przy ul. Wieńcowej -  fot. Paweł Łacheta
Przebudowa ul. Rokicińskiej wchodzi w kolejny etap. 24 czerwca ruszają prace przy ul. Wieńcowej , fot. Paweł Łacheta

- Obecnie prowadzone są prace przy skrzyżowaniu z Gajcego, gdzie w ciągu kilku najbliższych dni powstanie nowa sygnalizacja świetlna, a następnie rozpoczniemy prace na zachodniej połowie skrzyżowania, aby po oddaniu pierwszego etapu Rokicińskiej odróżnić ruch wraz ze skrzyżowaniem – mówi Andrzej Cieślak, kierownik budowy.

Za tydzień 24 czerwca przystępujemy do prac przy przejeździe kolejowym przy Wieńcowej, oraz odcinku ul. Rokicińskiej od Kronikarskiej do Wieńcowej. Ten etap prac i budowa przejazdu zaplanowane zostały na wakacje, aby zminimalizować utrudnienia dla podróżujących. - Brak przejazdu przez tory spowoduje zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Część linii będzie kursować od strony centrum do skrzyżowania Rokicińskiej z Kronikarską, a pozostałe linie obsłużą teren gminy Andrespol. Przesiadka pomiędzy liniami nastąpi na ul. Rokicińskiej, między Kronikarską, a Wieńcową – przedstawił Adam Ciszewski z Zarządu Dróg i Transportu. Na przesiadkę zaplanowaliśmy ok. 10 minut.

Kierowcy jak do tej pory korzystać będą z wytyczonych objazdów. Z Andrespola ul. Wieńcową i Jędrzejowską do Tomaszowskiej, a na terenie Andrzejowa, Szaniawskiego i Taborową. Dla udających się dalej zalecamy wybieranie autostrady A1.

Zmiany w komunikacji miejskiej od 24 czerwca:

Linia 82A z dworca Łódź Widzew zostanie wydłużona do skrzyżowania Rokicińska – Gajcego. Autobusy zawrócą ulicami: Gajcego, Szaniawskiego, Kronikarską i Rokicińską z powrotem na Gajcego.

Linia 82B kursować będzie na terenie gminy Andrespol. Z pętli Stróża-Ludwików, przez Andrespol i w Łodzi ulicami Rokicińską i Wieńcowa do pętli Feliksin.

Linia 90A kursować będzie z Janowa do skrzyżowania Rokicińska/Kronikarska. Podobnie jak 82A zawróci ulicami: Gajcego, Szaniawskiego, Kronikarską i Rokicińską z powrotem do Gajcego.

Linia 90B pozostaje na swojej trasie na Sąsieczno.

Linia 90C kursować będzie z Brzezin na Feliksin. Nie będzie dojeżdżała na Janów.

Linia 201 kursować będzie po Łodzi, a linia 202 po gminie Andrespol. 201 z ronda Inwalidów do Gajcego pojedzie bez zmian, a następnie Taborową i na terenie Bedonia Kościelną, Ogrodową, Główną z powrotem w kierunku Łodzi, gdzie pojedzie Rataja i Gajcego do swojej trasy w stronę ronda Inwalidów. Linia 202 z Janówki pojedzie przez Andrespol i Rokicińską, oraz Wieńcową do pętli Przylesie.

Linia nocna N5B pojedzie z ul. Gajcego ulicami Taborową, Kościelną i Rokicińską do pętli w Andrespolu. W stronę Łodzi pojedzie przez Andrespol i Bedoń ulicami Rokicińską, Brzezińską, Ogrodową, Główną i Rataja od Gajcego, gdzie wróci na trasę na Radogoszcz.

Polecane aktualności

I Forum dla edukacji kulturalnej w Łodzi

Monika Ptasińska / Wydział Kultury

Od marca tego roku mamy w Łodzi Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi. Hasło... więcej

Poduszki ze specjalnej membrany na dachu Orientarium

Aleksandra Hac / BRP

Membrana ETFE jest lekka, elastyczna i bardzo wytrzymała. W porównaniu ze szkłem - kilkadziesiąt... więcej

Jaki będzie budżet Łodzi na 2020 rok?

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz skarbnik Krzysztof Mączkowski przedstawili na konferencji... więcej

W Łodzi powstanie 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

200 stacji ładowania samochodów elektrycznych pojawi się do końca 2020 roku na łódzkich ulicach. Ich... więcej

Zawyją syreny. To nie alarm, tylko test systemu ostrzegania

W związku z rozbudową i modernizacją miejskiego systemu alarmowania i ostrzegania na terenie miasta,... więcej

Kontakt