Łódź drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem hotelarskim w Polsce

W Łodzi zostaną wkrótce otwarte dwa nowe hotele. Nasze miasto jest drugim w Polsce najszybciej rozwijającym się rynkiem. Przed nami wielkie imprezy: międzynarodowe mistrzostwa sportowe, koncerty i imprezy plenerowe, a na kibiców, fanów i gości czeka 4 tys. pokoi hotelowych.

Łódź drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem hotelarskim w Polsce -  fot. CC0 license
Łódź drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem hotelarskim w Polsce , fot. CC0 license

Łódź jest drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem hotelarskim w Polsce. Choć nasze miasto nie jest oczywistym celem dla turystów, to czynnikiem, który decyduje o dużej dynamice rozwoju branży hotelarskiej w Łodzi oraz o rosnącym obłożeniu miejsc noclegowych w naszym mieście, stała się branża MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry), czyli branża konferencyjna, szkoleniowa i warsztatowa.

Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ mówi: - Łódź położona jest w środku kraju, przy skrzyżowaniu autostrad, powstał nowy dworzec kolejowy. Dlatego nasze miasto stało się najlepszym miejscem do organizowania konferencji, spotkań, warsztatów i szkoleń. Naszą ocenę potwierdza opinia jednej z największych na świecie firm w branży eventowej, francuskiej GL Events (m.in. operator festiwalu filmowego w Cannes), która uznała Łódź za najlepsze miejsce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej dla branży kongresowej, konferencyjnej i szkoleniowej.

Zdaniem dyrektora Adama Pustelnika dynamiczny rozwój branży hotelarskiej w Łodzi pomoże również w wypełnianiu niewykorzystanych przestrzeni w centrum miasta nowymi obiektami.

Oprócz licznych kongresów, konferencji i szkoleń na rosnące obłożenie w łódzkich hotelach mają wpływ liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, również na skalę międzynarodową.

Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, dodaje: - Bardzo cieszy nas, że rynek hotelowy w Łodzi cały się czas rozwija. Choć nie minął jeszcze miesiąc nowego roku, a już mieliśmy otwarcie nowego hotelu Apart Hotel przy ul. Matejki, liczący 233 pokoje. W marcu rozpocznie działalność hotel Puro na rogu ul. Ogrodowej i Zachodniej, w pobliżu na ul. Ogrodowej buduje się hotel Legs, a na rogu ul. Północnej i ul. Nowomiejskiej prawdopodobnie powstanie kolejny Apart Hotel. W chwili obecnej w Łodzi mamy już ponad 4 tys. pokoi, ale pod względem średniego obłożenia, które przekracza 60 proc. (dotyczy hoteli 2-4 gwiazdkowych) sporo nam jeszcze brakuje w porównaniu do innych dużych miast Polski. Oprócz turystyki biznesowej, do Łodzi przyjeżdżają też osoby w celach turystycznych i rozrywkowych. Takim wydarzeniem przyciągającym zdecydowanie najwięcej turystów jest Light Move Festival. W czasie festiwalu wszystkie obiekty noclegowe w Łodzi i okolicy są zajęte w 100 proc. Przed nami mistrzostwa świata piłkarzy U-20, które też zapewnią duży ruch w łódzkich hotelach.  

Więcej szczegółowych informacji o łódzkim rynku hotelarskim można znaleźć w specjalnym raporcie "Rynek Hotelowy w Łodzi". Powstał on na zlecenie Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ, a wykonała go firma doradcza Walter-Herz.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Ile zapłacimy za prąd w 2020 roku?

Monika Pawlak / BRP

W 2020 roku Łódzka Grupa Zakupowa będzie płacić 318 zł za megawatogodzinę energii, a dostawcą jest... więcej

Od lewej: Krzysztof Kwiatkowski, Hanna Zdanowska, Jerzy Buzek -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Projekt ustawy o łódzkiej metropolii już gotowy

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka oraz... więcej

ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach ulic na łódzkich osiedlach -  mat. UMŁ

ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach ulic na łódzkich osiedlach

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Remont ul. Wileńskiej dobiegł końca i tym samym ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach w... więcej

Dni Doradztwa Zawodowego  -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Dni Doradztwa Zawodowego i kolejne umowy z pracodawcami podpisane

Monika Pawlak / BRP

Hotel Puro, I oddział ZUS w Łodzi oraz łódzki oddział Polskiej Izby Turystyki otworzyły klasy... więcej

Od 24 grudnia Łódź wydłuża obowiązywanie bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu we własność -  fot. z arch. UMŁ

Przedłużenie obowiązywania 60% bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania gruntu

Informacja prasowa

Od 24 grudnia Łódź wydłuża obowiązywanie bonifikaty w opłacie jednorazowej za przekształcenie... więcej

Kontakt