Łódź edu kul | warsztaty „Design Thinking Intro”.

To drugie w tym roku szkolenie w ramach Programu wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi. Jeszcze w czerwcu odbędą się warsztaty online „Design Thinking Intro”. Dla łódzkiego środowiska poprowadzą je trenerzy z Fundacji Warsztat Innowacji Społecznych.

Zacznij swoją przygodę z Design Thinking! Weź udział w szybkim i praktycznym kursie, który pozwoli Ci nie tylko poznać w teorii, ale przede wszystkim doświadczyć całego procesu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking. W jego trakcie zrozumiesz, czym jest ten proces, jakie są poszczególne jego etapy oraz jakie są podstawowe narzędzia, z których możesz skorzystać. Dowiesz się także, jak poznać prawdziwe potrzeby odbiorców Twoich działań.

O czym konkretnie jest szkolenie?
Design Thinking jest metodologią pracy o charakterze badawczo-twórczym, która daje narzędzia do poznania osób i ich aktualnych potrzeb w pogłębiony sposób. Zachęca do tego, aby na klienta czy użytkownika spojrzeć szerzej – w sposób bardziej wnikliwy i biorący pod uwagę relacje, w których uczestniczy. To z tych obserwacji rodzą się inspiracje względem całkiem nowych produktów lub pomysły na rozwój tych już istniejących. Metoda daje także narzędzia monitorowania, jak ewoluują ludzkie potrzeby – a dzisiejszy, szybko zmieniający się świat wymaga takiego monitoringu. Biorąc udział w szkoleniu, wzmocnisz swoje kompetencje w zakresie budowania nowatorskiej oferty działań programowych, pozwalającej efektywniej realizować misję publiczną.

Jak będzie wyglądało szkolenie?
Szkolenie zostało podzielone na 3 spotkania warsztatowe online, 28 i 29 czerwca oraz 1 lipca 2021 w godz. 9.00 – 11.30. Praca na warsztatach będzie miała charakter interaktywny (m.in. wspólne zadania grupowe).

Dla kogo?
Warsztaty te kierujemy do osób związanych z łódzkimi instytucjami kultury, czy łódzkimi organizacjami pozarządowymi, działającymi w sferze kultury. Jeśli projektujesz lub współtworzysz wydarzenia kulturalne, projekty animacyjne lub działania z zakresu edukacji kulturalnej, to jesteś we właściwym miejscu - ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

Zgłoszenie możesz wysłać do 17 czerwca za pośrednictwem formularza:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4CSgLkxqkXmbcTUf4DLprdPOLV5c8U

Udział bezpłatny!
Więcej informacji na stronie: dtwarsztat.gr8.com
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
Zadanie „Design Thinking Intro - wprowadzenie do pracy zgodnej z metodą design thinking i budowania empatii z odbiorcami” jest zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt