Łódź liderem sportowych inwestycji

W latach 2014-2018 władze Łodzi przeznaczyły prawie 400 mln zł na inwestycje sportowe. To najlepszy wynik w kraju. Kolejne miejsca w rankingu inwestycyjnym zajmują miasta z wydatkami na poziomie ok. 200 mln zł.

- Powoli dokonujemy podsumowania inwestycji sportowych w kadencji 2014-2018 i mamy się czym pochwalić. Wydaliśmy blisko 400 mln zł na szeroko rozumiane inwestycje sportowe, zarówno te małe, przyszkolne, jak i duże, służące naszym profesjonalnym drużynom ligowym. W tym czasie żadne inne miasto nie wydało takich pieniędzy na infrastrukturę sportową – powiedział w piątek na konferencji prasowej pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Podkreślił, że 333 mln zł przeznaczono na duże inwestycje – stadion miejski przy al. Piłsudskiego, trybunę i małą halę przy al. Unii, obiekty treningowe Minerska i Łodzianka oraz Centrum Sportów Motorowych. - Te inwestycje są zakończone, bądź ich zakończenie jest planowane na rok 2018 – powiedział Trela. Dodał, że przeznaczając pieniądze na realizację dużych projektów władze miasta nie zapominają o małych inwestycjach w obiekty przyszkolne i rekreacyjno-wypoczynkowe.

- Remontujemy sale gimnastyczne i pływalnie, budujemy boiska wielofunkcyjne. Zmodernizowaliśmy też wszystkie nasze obiekty wodne – Arturówek, Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Młynek. Konsekwentnie realizujemy więc to, do czego zobowiązała się pani prezydent w roku 2017. I na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Mam nadzieję, że lada moment rozpoczną się prace przy rozbudowie stadionu miejskiego przy al. Unii. Myślę, że w ciągu 10-14 odbędzie się też kolejna konferencja prasowa, na której przedstawimy koncepcje rozbudowy RKS. Nie zapomnimy też o AZS – zakończył Trela.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na placu budowy Centrum Sportów Motorowych przy ul. 6 Sierpnia. - Na pewno w tym roku zabrzmią odgłosy motocykli na tym nowoczesnym stadionie – zapewniła zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Małgorzata Belta. O przyczynach opóźnień związanych z realizacją tej inwestycji mówił natomiast dyrektor kontraktu Maciej Krzysztoń, z firmy Molewski.

- Planujemy zakończenie inwestycji na lipiec. Wcześniej były problemy z decyzją środowiskową i pozyskaniem podwykonawców. Sytuację w dużej mierze pogorszyły nam również ostatnie mrozy. Nie możemy realizować robót na elewacjach budynków, ponieważ mury są przemrożone. Przez te kilka dni również grunt przemarzł na 60 cm i jest problem z kopaniem. Prawie skończona jest natomiast konstrukcja dachu, w środku realizujemy już roboty wykończeniowe. Zakładane są też zewnętrzne elementy fasad – poinformował Krzysztoń.

Polecane aktualności

Klucze do mieszkań dla młodych i zdolnych -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Klucze do mieszkań dla młodych i zdolnych

Jolanta Baranowska / BRP

Magdalena Itman – Wasilewska odebrała z rąk prezydent Łodzi klucze do wyremontowanego,... więcej

Chodź z nami po Łodzi, czyli Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu -  fot. z arch. UMŁ

Chodź z nami po Łodzi, czyli Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Jak co roku włączamy się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowaliśmy piesze... więcej

"Książka za worek śmieci" - wspólnie posprzątamy las na Brusie -  mat. prasowe

"Książka za worek śmieci" - wspólnie posprzątamy las na Brusie

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Zbliża się trzeci tydzień września, a to oznacza kolejną edycję międzynarodowej akcji "Sprzątania... więcej

Oferta lotów z łódzkiego lotniska na lato 2020 r. już w sprzedaży -  fot. CC0 license

Siedem kierunków z łódzkiego lotniska. Oferta lotów na lato 2020 r. już w sprzedaży

Wioletta Gnacikowska / Port Lotniczy Łódź

W przyszłym roku łódzkie lotnisko podwaja ofertę wakacyjnych czarterów. Można będzie polecieć na... więcej

Co wyczarowały dzieci na pierwszym w Łodzi kreatywnym placu zabaw? -  mat. prasowe

Co wyczarowały dzieci na pierwszym w Łodzi kreatywnym placu zabaw?

Agnieszka Rutkowska / BRP

Dwa tygodnie zabawy z wkrętarkami, śrubami i starymi drewnianymi skrzynkami - na terenie Lunaparku... więcej

Kontakt