Łódź polską stolicą rugby

W roku 2018 Łódź ponownie będzie gospodarzem najważniejszych imprez z udziałem reprezentacji Polski w rugby piętnasto- i siedmioosobowym. W naszym mieście odbędą się dwa spotkania w rozgrywkach Rugby Europe Trophy oraz finałowy turniej ME.

- Bardzo się cieszę, że już drugi rok z rzędu możemy gościć w Łodzi rugby na najwyższym światowym poziomie. Rozpoczynamy 24 marca na miejskim stadionie przy al. Piłsudskiego meczem z reprezentacją Portugalii. Później mamy finał mistrzostw Europy siódemek, które we wrześniu będziemy gościć na obiekcie przy al. Unii. Zakończymy w październiku, kolejnym meczem reprezentacji Polski przy Piłsudskiego – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

W sobotę 24 marca biało-czerwoni zmierzą się z Portugalią – liderem Rugby Europe Trophy, których zwycięzca awansuje na wyższy poziom, czyli do Rugby Europe Championship. Oprócz Portugalii rywalami Polaków w tych rozgrywkach są również: Ukraina, Mołdawia, Holandia i Szwajcaria. Bilety na spotkanie z Portugalią w cenach: 10 zł (ulgowe), 20 zł (normalne oraz dla osoby na wózku i opiekuna) oraz 50 zł (VIP) można kupować za pośrednictwem serwisu KupBilet.pl, a w dniu meczu również w kasach stadionu. Dzieci do 3 lat będą mogły obejrzeć mecz za darmo.

Drugi raz z rzędu Łódź ma gościć uczestników mistrzostw Europy w rugby 7 – olimpijskiej odmianie tej dyscypliny. Doskonała organizacja ubiegłorocznej imprezy w Łodzi sprawiła, że w tym roku nasze miasto będzie gospodarzem turnieju finałowego, po którym odbędzie się uroczystość wręczenia medali i nagród. Wcześniej biorące udział w rozgrywkach najlepsze zespoły Europy (Francja, Walia, Anglia, Hiszpania – uczestnicy IO Rio 2016 – oraz Niemcy, Portugalia, Rosja, Gruzja, Włochy, Irlandia, Szwecja i Polska) rywalizować będą w: Moskwie (19-20 maja), Clermond Ferrand (30 czerwca – 1 lipca) i Exeter (7-8 lipca). Turniej finałowy odbędzie się w dniach 8-9 września w Łodzi, na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2.

Ostatnim punktem tegorocznych międzynarodowych rozgrywek rugby w Łodzi ma być kolejny mecz w ramach Rugby Europe Trophy, zaplanowany wstępnie na październik. Będzie to już nowa edycja tych rozgrywek.

- Zapraszam na te wydarzenia i wierzę głęboko, że oprócz bardzo dużych atrakcji sportowych wszyscy goście, którzy do nas przyjadą, będą mogli zwiedzić miasto i zobaczyć, jak Łódź się zmienia. Myślę, że mamy bardzo dużo fajnych rzeczy do pokazania i zaoferowania – powiedział Trela.

Uczestniczący w konferencji dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk podkreślił, że kiedy przedstawiciele Polskiego Związku Rugby zwrócili się z propozycją, aby powtórzyć ubiegłoroczny scenariusz i znów zorganizować w Łodzi dwa mecze reprezentacji Polski piętnastek i ME siódemek, to prezydent miasta Hanna Zdanowska i jej pierwszy zastępca nie mieli wątpliwości, że trzeba do tego projektu przystąpić.

- Chcielibyśmy, żeby w kontekście rugby było o naszym mieście głośno i to nie tylko z powodu jednorazowego sukcesu lub wydarzenia medialnego. Dotychczasowa współpraca z PZR układa się bardzo dobrze i myślę, że tegoroczne wydarzenia umocnią jeszcze pozycję Łodzi w świecie rugby. O tych imprezach jest bowiem głośno nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Z tego co wiem, to mistrzostwami siódemek zainteresował się m.in. prezydent federacji angielskiej, a więc czołowa osobowość w świecie rugby – powiedział Kondraciuk.

Dodał, że jednym z atutów Łodzi są kibice, którzy wiedzą na czym polega rugby, kochają rugby i chętnie przychodzą zarówno na mecze ligowe, jak i na imprezy międzypaństwowe. - Ubiegłoroczny mecz z Holandią zgromadził tu 9 tys. ludzi, którzy stworzyli na trybunach fantastyczną atmosferę. Nie dziwię się więc, że PZR chce u nas organizować kolejne mecze, a rugbiści chcą u nas grać – podsumował Kondraciuk.

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.