Łódź przebuduje ul. Przybyszewskiego

Trzy kilometry przebudowanych jezdni, torowisk i chodników oraz zbudowane od nowa wiadukty. Łódź szykuje się na remont ważnej arterii wschód-zachód.

Po remoncie ul. Przybyszewskiego Śródmieście zostanie połączone z widzewskimi osiedlami nowoczesną linią tramwajową. -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Po remoncie ul. Przybyszewskiego Śródmieście zostanie połączone z widzewskimi osiedlami nowoczesną linią tramwajową. , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Ulica Przybyszewskiego zamieni się w wielki plac budowy. Po inwestycji Śródmieście zostanie połączone z widzewskimi osiedlami nowoczesną linią tramwajową. Miasto złożyło właśnie wnioski o dofinansowanie remontów dwóch odcinków ulicy: od pl. Reymonta do ul. Kilińskiego oraz od wiaduktów do ul. Lodowej. Na trzeci odcinek – od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza dofinansowanie jest już zagwarantowane w programie Tramwaj dla Łodzi.

OD WIADUKTÓW DO UL. LODOWEJ

- Niebawem ogłaszamy przetarg na remont wiaduktów na ul. Przybyszewskiego wraz z remontem ulicy do skrzyżowania z ul. Lodową. Inwestycję realizujemy w trybie buduj, a właściwie rozbierz i buduj. W pierwszym etapie zostanie rozebrany
i zbudowany od nowa wiadukt północny. W drugim etapie wiadukt południowy z wiaduktem tramwajowym. Inwestycja jest etapowana po to, żeby utrzymać ruch z Janowem i Olechowem –
mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana pod koniec roku. - Wcześniej – zakładamy, że będzie to w październiku – Urząd Marszałkowski rozstrzygnie konkurs i podpiszemy umowę na dofinansowanie inwestycji, która składa się z dwóch części – zapowiada dyrektor Kolczyński.

REYMONTA – UL. KILIŃSKIEGO

Drugą częścią tego projektu jest remont ul. Przybyszewskiego od pl. Reymonta do ul. Kilińskiego. - Tę część inwestycji będziemy realizowali wspólnie z Łódzką Spółką Infrastrukturalną w trybie zaprojektuj i buduj. Zakładamy, że w lipcu ogłosimy przetarg na realizację tej, śródmiejskiej, części inwestycji. Przebudujemy jezdnię, chodniki i zbudujemy przystanki przystosowanie do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami – opowiada dyrektor Kolczyński.

KILIŃSKIEGO – AL. ŚMIGŁEGO-RYDZA

To nie koniec inwestycji na ul. Przybyszewskiego. - Niedługo rozpoczynamy proces odbioru dokumentacji na odcinek od ul. Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza. Ten kawałek realizujemy w ramach projektu Tramwaj dla Łodzi, na który zdobyliśmy unijne dofinansowanie. W ramach tej inwestycji przebudujemy gruntownie jezdnię, chodniki, torowisko i skrzyżowanie z ul. Kilińskiego. Jesienią planujemy ogłosić przetarg na wykonawcę przebudowy – mówi dyrektor Kolczyński.

O ile przy sprawnym rozstrzygnięciu przetargu w tym roku rozpoczną się prace przygotowawcze na odcinku od Kilińskiego do Rydza-Śmigłego, to największego natężenia prac spodziewać się należy w przyszłym oraz w kolejnym roku na wszystkich trzech odcinkach, które miasto planuje przebudować.

Inwestycje obejmą w sumie około 3 kilometrów ulicy. W efekcie Przybyszewskiego na odcinku 4 kilometrów będzie cała zmodernizowana, bo odcinek od al. Śmigłego-Rydza do wiaduktów został już kilka lat temu wyremontowany.

Szacowana wartość tych inwestycji to 163,5 mln zł, ale ostateczny koszt zostanie ustalony w przetargach. Najdroższa będzie przebudowa wiaduktów z remontem Lodowej, szacowane wartość tej części inwestycji to niecałe 100 mln zł.

Polecane aktualności

Stand Up

W lato jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ulicę Piotrkowską

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Kultura wraca na ulicę Piotrkowską dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń. Już za parę dni przybędzie... więcej

Narodowy Spis Powszechny

Spis Powszechny – jak się spisać?

Gminne Biuro Spisowe

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego... więcej

Lato z Kartą Łodzianina

Masz Kartę Łodzianina? Możesz wygrać bilety do Włoch

Laura Rybczyńska / ŁOT

Spędź lato z Kartą Łodzianina, korzystaj ze zniżek i zbieraj punkty. Do wygrania bilety lotnicze do... więcej

Wakacyjne remonty w łódzkich przedszkolach i szkołach

Monika Pawlak / UMŁ

W czasie wakacji w 17 miejskich przedszkolach będą prowadzone prace remontowo-budowlane. Część... więcej

Łódź Buduje. Rozpoczynamy remont ulicy Traktorowej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji. W poniedziałek, 28 czerwca... więcej

Kontakt