Łódź rewitalizuje. Kończy się kolejny generalny remont kamienicy w centrum

W kamienicy przy ul. Narutowicza 4 będą komfortowe mieszkania, lokale użytkowe i zielone podwórko do sąsiedzkich spotkań.

W kamienicy przy ul. Narutowicza 4 będą komfortowe mieszkania, lokale użytkowe i zielone podwórko do sąsiedzkich spotkań.
W kamienicy przy ul. Narutowicza 4 będą komfortowe mieszkania, lokale użytkowe i zielone podwórko do sąsiedzkich spotkań.

- W chwili obecnej na ukończeniu są prace remontowe, trwają ostatnie przeglądy techniczne. Remont kamienicy przy ulicy Narutowicza 4 dopełnił wcześniejszą modernizację frontowej elewacji budynku, która została zrealizowana w ramach programu ,,Mia100 Kamienic”. W ramach programu rewitalizacji udało się kompleksowo wyremontować i przebudować budynek – mówi Rafał Michaś, Zarząd Inwestycji Miejskich w  Łodzi.

Kamienica również dla jerzyków

W szczytowej części budynku umieszczone zostały pierwsze w Łodzi budki lęgowe dla jerzyków. Jerzyki to średniej wielkości ptaki, które zamieszkują niemal całą Europę. W naszym klimacie sprawdzają się w walce z dokuczliwymi komarami. W ciągu zaledwie jednej doby jerzyk potrafi zjeść nawet 20 tysięcy komarów, a w ciągu trzech miesięcy nawet 2,5 miliona.

Komfortowe mieszkania i lokale dla przedsiębiorców

Kamienica zachowała swoją dotychczasową funkcję mieszkalno-użytkową. W budynku do użytkowania oddane zostanie osiem komfortowych i w pełni wyposażonych mieszkań komunalnych, jedno mieszkanie chronione o powierzchni 115 m. kw. oraz cztery lokale użytkowe o powierzchni 12 m kw, 60 m kw., 87 m kw, i 90 m kw.

Lokale dla przedsiębiorców znajdować się będą na parterze oraz na pierwszym piętrze. Wyższe kondygnacje przeznaczone zostaną na mieszkania. Wszystkie mieszkania posiadają łazienkę oraz kuchnię lub aneks kuchenny.

Zielone podwórko przy Narutowicza

Duże zmiany zaszły także na podwórku, które stało się przestrzenią atrakcyjną i przyjazną dla mieszkańców kamienicy. Murowane budynki gospodarcze zostały wyremontowane, natomiast drewniane rozebrane. Zasadzona została zieleń niska i krzewy. Pozostała część podwórka wyłożona została kostką granitową.

Umowa z firmą Zakład Ogólnobudowlany Michał Szymczyk została podpisana 26 kwietnia 2018 r.

Wartość inwestycji to 5 000 000 zł.

Polecane aktualności

Otwarcie kolejnych przedszkoli w Łodzi od 28 maja

BRP

Od czwartku pracę wznawia 19 łódzkich przedszkoli. więcej

30 dębów na 30-lecie samorządu łódzkiego

Dorota Adamska / Biuro Rady Miejskiej

- 27 maja 1990 roku Łodzianie wybrali pierwszy samorząd, który zaczął decydować o naszych lokalnych... więcej

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne domy robotnicze. W famułach przy ul.... więcej

Langowski Logistics w Łodzi na Nowym Jedwabnym Szlaku

Mateusz Sipa

Nowy Jedwabny Szlak a na nim pociąg jadący z Chin aż do Łodzi, która wiąże wielkie nadzieje z... więcej

Plac na rogu ulic Kilińskiego i Jaracza w Łodzi zmieni się nie do poznania. Stylowy ryneczek i zielony skwer zastąpią parking oraz nieuporządkowany plac handlowy. Zmieni się także kamienica przy ul. Kilińskiego 39. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Trwają intensywne prace przy ul. Kilińskiego 39

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przy ul. Kilińskiego jeszcze w tym roku będzie gotowy stylowy rynek z zadaszonym targowiskiem i... więcej

Kontakt