„Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną”. Poznaliśmy liderki projektu

17 łodzianek zdało trudny egzamin państwowy i zdobyło poszukiwany zawód opiekunki medycznej. Wszystko w ramach programu „Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną”. Dyplomy ukończenia kursu uczestniczkom projektu wręczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
17 łodzianek zdało trudny egzamin państwowy i zdobyło poszukiwany zawód opiekunki medycznej. Wszystko w ramach programu „Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną”. Dyplomy ukończenia kursu uczestniczkom projektu wręczyła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
9 zdjęć
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Wiele mówi się o tym, że rewitalizacja Łodzi to nie tylko inwestowanie w stare, zniszczone budynki, które po remontach odzyskają blask, ale to przede wszystkim zadbanie o ludzi. 17 bezrobotnych łodzianek z rewitalizowanych obszarów Łodzi właśnie zmieniło swoje życie. Najpierw wzięły udział w szkoleniu zawodowym, które przygotowało je do trudnej profesji, teraz z sukcesem zdały egzaminy państwowe i zdobyły kwalifikacje opiekunki medycznej. Przez najbliższy rok mają zagwarantowaną pracę w miejskich domach pomocy społecznej. Dyplomy będące zwieńczeniem kilkumiesięcznej nauki odebrały z rąk prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, która powiedziała: - Wszystkie panie jesteście wspaniałe. Przeszłyście bardzo trudny kurs zakończony egzaminem państwowym. Program „Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną” to bardzo ważny projekt, którego celem jest aktywizacja zawodowa kobiet mieszkających na rewitalizowanym obszarze Łodzi. Zawód opiekunki medycznej to bardzo trudna praca, ale jednocześnie ogromnie potrzebna, społecznie użyteczna i przynosząca wielką satysfakcję. Gorąco paniom kibicuję i trzymam kciuki na nowej drodze kariery zawodowej.

Kurs trwał ponad 4 miesiące i obejmował około 400 godzin szkoleniowych. Do projektu zaproszono kobiety w wieku 40+ z obszarów rewitalizowanych, ale pierwszeństwo miały panie w wieku 50+, z niepełnosprawnościami, bezrobotne dłużej niż 12 miesięcy. Zakwalifikowane do programu uczestniczki najpierw wzięły udział w szkoleniu zawodowym, później odbyły praktyki w miejskich domach pomocy społecznej, następnie przystąpiły do egzaminu państwowego, który zakończyły z dyplomem i zawodem opiekunki medycznej. Jak podkreśla Jakub Kobyliński, dyrektor zarządzający HRP Group lidera programu, wszystkie uczestniczki, które podeszły do egzaminu zdały go z bardzo dobrymi wynikami: - Mimo, że kurs był długi i wymagał znajomości olbrzymiego zakresu materiału, wszystkie wyniki są naprawdę super. Bardzo serdecznie gratuluję uczestniczkom szkolenia, gdyż oceny przez nie zdobyte są na poziomie 90 punktów na 100 możliwych.

„Łódź rewitalizuje, Łódź szkoli - zostań opiekunką medyczną" to projekt przygotowany i realizowany przez miasto wspólnie z HRP Group. Na przedsięwzięcie przeznaczono ponad milion złotych, z czego około 960 tys. zł to kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt