Łódź Rewitalizuje. W podstawówce przy Jaracza pojawi się szereg udogodnień dla uczniów z niepełnosprawnościami

Zielony ogród, plenerowa siłownia, sala rehabilitacji i szatnia przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w łódzkiej podstawówce.

Nie każde dziecko może swobodnie biegać po boisku. Niektóre potrzebują małego „wspomagania”. Dla nich budujemy zielony ogród i plenerową siłownię, salę rehabilitacji ruchowej i szatnię przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Trwa modernizacja Szkoły Podstawowej nr 111 przy ulicy Jaracza 44/46 w Łodzi. Szkoła jest placówką, w której obok dzieci sprawnych ruchowo uczą się dzieci z niepełnosprawnościami.

Od stycznia tego roku trwa remont, dzięki któremu w szkole pojawi się  szereg udogodnień dla niepełnosprawnych uczniów.  Na poziomie piwnic powstaje sala do rehabilitacji ruchowej, pomieszczenia higieniczno-sanitarne oraz szatnia zostaną wyposażone, tak aby każdy uczeń mógł z nich korzystać – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Ten remont to spełnienie moich marzeń. Dzięki niemu, nie tylko poprawią się standardy  wewnątrz budynku, ale zmieni się otoczenie szkoły. Uczniowie od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z siłowni plenerowej czy  zielonego ogródka dydaktycznego – dodaje Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP nr 111 w Łodzi.

Siłownia plenerowa zostanie wyposażona w ławki, rowery czy biegacze. Na terenie boiska zostaną wytyczone specjalne ścieżki edukacyjne. Renowacji poddana zostanie również nawierzchnia placu zabaw, wymienione zostanie ogrodzenie, a wokół budynku pojawi się zielony trawnik.

Obecnie trwają prace na klatce schodowej, w piwnicach oraz łazienkach. Montowana jest podłoga antypoślizgowa. Wiosną zaczną się prace na zewnątrz budynku, zamontujemy pochylnię przed wejściem do szkoły oraz wymienimy nawierzchnię boczną drogi do szkoły od strony ulicy POW na kostkę betonową  - dodaje Sylwester Lewandowski, firma PESTIM sp. z o.o.

W dniu 31.12.2019 r. podpisano umowę na „Wykonanie robót budowlanych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 przy ul. Jaracza 44/46 w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ogólnej” z  firmą PESTIM Spółka z o. o.

Wartość realizacji inwestycji to 1 294 993, 20 zł.

Termin zakończenia inwestycji październik 2020 roku.

Projekt realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt