Łódź stanie się stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych

Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021.W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.

Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021.
Pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu „Regeneracja Miast Przemysłowych” w Łodzi odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 22-23 czerwca 2021.

Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele samorządów terytorialnych, organizacji miejskich ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych, m.in. Stefan Mayr (Supervien Urbanism Vienna), Filipo Logi (Siemens Mobility and HaCon), Sandra Piesik (3 idea B.V. Amsterdam), Janusz Michałek (Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna), Joanna Erdman (ING), Naotoshu Mishida (Hitachi Europe) czy Margrethe Vestager (Komisja Europejska). O tym, że młode pokolenie będzie stanowić ważny element wydarzenia, świadczy włączenie do dyskusji studentów łódzkich uczelni – tematy i wystąpienia zgłoszone przez nich w specjalnym konkursie znajdą odzwierciedlenie w bloku sesji specjalnych.

Przez dwa dni Łódź, będąca częścią miejskiego dziedzictwa epoki przemysłowej, stanie się nieoficjalną stolicą gospodarczej i politycznej dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych. Stacjonarna wersja wydarzenia odbędzie się w zrewitalizowanej byłej łódzkiej elektrociepłowni EC1, która stanowić będzie idealne tło do prowadzenia merytorycznych rozmów.

Spotkanie w wersji online

Hybrydowy format wydarzenia podyktowany jest utrudnieniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną. Organizatorzy, dzięki innowacyjnej i interaktywnej wirtualnej platformie, zapewnią wyjątkowe doświadczenia delegatom oraz wszystkim zainteresowanym – niezależnie od miejsca, w którym będą się znajdować.  Osoby zarejestrowane na wydarzenie będą mieć możliwość śledzenia programu na żywo, bieżącego komentowania i zadawania pytań oraz networkingu czy dostępu do strefy expo. Rejestracja na wydarzenie na stronie www.regeneracjamiast.pl.

Na program Kongresu złoży się 12 bloków tematycznych (po 6 bloków każdego dnia) oraz cztery sesje  plenarne. Łącznie uczestników czeka ponad 40 godzin inspirujących dyskusji, potyczek, prelekcji i wykładów. Dominować będzie tematyka nowej polityki przemysłowej, finansowania regeneracji miast, nowego życia terenów i obiektów poprzemysłowych, miejskich miejsc spotkań, retrowersji, mobilności wewnątrz miast i konurbacji przemysłowych.

- Łódź się zmienia i  buduje nową tożsamość w oparciu o swoją przemysłową historię. W naszym mieście realizowany jest obecnie największy w Polsce projekt rewitalizacji obszarowej. Zaniedbane przestrzenie pofabryczne zyskują nowy wygląd, nowe funkcje, nowe życie – na powrót wypełniają się ludźmi. Ogromnie się cieszę, że do Łodzi przyjedzie ponad 150 prelegentów i panelistów z całego świata, bo to niepowtarzalna okazja nie tylko do dyskusji na temat przyszłości miast przemysłowych, takich jak Łódź, ale też wspaniała okazja do zaprezentowania potencjału naszego Miasta oraz promocji gospodarczej Łodzi i regionu. Kongres nie mógłby dojść do skutku gdyby nie Profesor Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej Kongresu i twórca ruchu Open Eye Economy oraz cała Rada Programowa, ponad 20 ekspertów wywodzących się z nauki oraz biznesu, którzy pomogli nam stworzyć niezwykle interesujący i bogaty program. Otrzymacie go Państwo w materiałach i sami będziecie mogli ocenić. Panie Profesorze, na Pana ręce składam serdeczne podziękowania dla Pana osobiście oraz całej Rady Programowej. Zapraszamy do Łodzi zawsze, a w szczególności 22-23 czerwca do udziału w Kongresie! – powiedział Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi

Dzięki ogłoszonej tuż przed weekendem decyzji o kolejnym etapie luzowania obostrzeń, będziemy mogli zrealizować Kongres, nie tylko na platformie online, ale także w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Wydarzenie jest bezpłatne, a aby wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować na stronie www.regeneracjamiast.pl. Dodatkowo wszyscy uczestnicy Kongresu otrzymają w pakiecie możliwość zwiedzania Centrum Nauki i Techniki oraz obejrzenia seansu w Planetarium.

 

Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych

22-23 czerwca 2021, formuła hybrydowa

EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3 oraz online

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt