Łódź wprowadza kolejne udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

Migawkę można teraz mieć w telefonie. Aby ją kupić wystarczy mieć aplikację. To kolejne udogodnienie dla pasażerów łódzkiego MPK.

Migawkę można teraz mieć w telefonie. Aby ją kupić wystarczy mieć aplikację. To kolejne udogodnienie dla pasażerów łódzkiego MPK. -  fot. Stefan Brajter
Migawkę można teraz mieć w telefonie. Aby ją kupić wystarczy mieć aplikację. To kolejne udogodnienie dla pasażerów łódzkiego MPK. , fot. Stefan Brajter

Od dziś aplikacja zbiletem.pl umożliwia zakup biletów okresowych na przejazdy autobusami i tramwajami MPK. Jest ona platformą umożliwiającą pasażerom łódzkiego MPK zakup biletów przez smartfon.

- Od dziś nie musimy pamiętać o zabraniu ze sobą migawki, jaką znamy. Migawkę możemy mieć od teraz w telefonie, który niemal każdy z nas ma przy sobie. To nie tylko wygoda, ale również spore ułatwienie jeśli chodzi o kupno biletu – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Po zakupie biletu od razu możemy z niego korzystać.

- Nowa jakość polega na tym, że nie trzeba już składać wniosku, aby otrzymać kartę, na której później kodowany jest bilet okresowy. Wystarczy kupić bilet w sklepie internetowym zbiletem.pl, bez konieczności rejestracji czy aktywacji biletu. Następnie pobrać darmową aplikację mobilną uruchamianą numerem telefonu. I gotowe – mówi Miłosz Olejniczak, kierownik produktu zbiletem.pl

Bilet możemy kupić dla siebie jak i dla innej osoby, np. dla dziecka. Zapłacić można kartą płatniczą, szybkim przelewem internetowym a także Blikiem lub GooglePay.

Podczas kontroli należy okazać bilet okresowy w smartfonie i pamiętać, że na każdą prośbę kontrolera powinniśmy okazać dokument tożsamości. Jeśli posiadamy bilet okresowy w smartfonie i rozładuje nam się bateria, możemy skorzystać z trybu kontroli poprzez numer pesel. W tym przypadku również konieczny będzie dokument tożsamości.

W ofercie dostępne są imienne bilety 30- i 90-dniowe na komunikację miejską
w Łodzi, a także Wspólny Bilet Łódzko-Zgierski, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki oraz Wspólne Bilety Aglomeracyjne. Zgodnie z przepisami taryfowymi, z biletem okresowym w smartfonie możemy podróżować autobusami, tramwajami oraz pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Przewozów Regionalnych na terenie Łodzi.

Poza rozpoczętą właśnie sprzedażą biletów okresowych przez internet, w aplikacji mobilnej kupimy też łódzkie bilety jednorazowe.

System działa już w 20 miastach w Polsce. Liczba sprzedawanych biletów mobilnych jest coraz większa. Coraz więcej osób przekonuje się, że to system bezpieczny, wygodny i niezawodny

- Dziś żeby legalnie podróżować pojazdem miejskim trzeba mieć tylko komórkę. Można za jej pomocą kupić zarówno bilet czasowy, można zapłacić za taryfę przystankową i można mieć w tym urządzeniu bilet okresowy. Musi to być jednak telefon z odpowiednim systemem – podkreśla Zbigniew Papierski, prezes łódzkiego MPK.

Aplikacja zbiletem.pl jest bezpłatna i można zainstalować ją na smartfonach z systemem Android oraz iOS. Po zalogowaniu się w systemie (podając numer własnego telefonu) można od razu kupować bilety MPK.

 

 

Polecane aktualności

Remontowane wnętrze Przedszkola Miejskiego nr 37 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

30 miejskich przedszkoli jest remontowanych w czasie wakacji

Grzegorz Gawlik / BRP

4 placówki tj. przedszkola nr: 4, 142, 152 i 165 będą termomodernizowane w ramach dużego unijnego... więcej

Sklep z odzieżą i wyposażeniem turystycznym Salewa Mountain Shop -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Salewa Mountain Shop. Nowy sklep turystyczny na Piotrkowskiej

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W Łodzi rozpoczął działalność największy w Polsce sklep z odzieżą i wyposażeniem turystycznym Salewa... więcej

Gabinet przed remontem -  fot. UMŁ

W miejskiej przychodni na Górnej powstaje nowa poradnia ginekologiczna

Grzegorz Gawlik / BRP

Rusza kompleksowa modernizacja poradni ginekologicznej w przychodni należącej do Miejskiego Centrum... więcej

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Uwaga! Weekend z upałami. Możliwe burze z gradem

Na najbliższe trzy dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje silne upały na terenie... więcej

Kontakt