Łodzianie decydują, gdzie przybędzie ławek

Rusza miejski program, który powstaje wspólnie z łodzianami - „Mia100 ławek". Do końca listopada głównie w pobliżu targowisk, sklepów i przychodni staną wygodne ławki dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To pomysł autorstwa wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Łodzi Małgorzaty Niewiadomskiej – Cudak i wiceprzewodniczącej Klubu Radnych SLD Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej.

-Kiedy kilka miesięcy temu seniorzy przyszli do nas z propozycją, aby w mieście było więcej ławek – zwłaszcza w tych miejscach gdzie robią zakupy, chodzą do lekarzy – wtedy z panią radną Moskwą – Wodnicką stwierdziłyśmy, że pomysł jest bardzo dobry i zaproponowałyśmy stworzenie programu „Mia100 ławek”. To mieszkańcy mówią nam gdzie ławki powinny stać. Po konsultacjach z nimi skontaktowałyśmy się z Architektem Miasta, żeby uzgodnić wzór ławek – poinformowała wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi Małgorzata Niewiadomska – Cudak.

Ławki staną w czternastu lokalizacjach wskazanych przez łodzian. Na razie będzie ich 23.

- Na ławkach znajdą się tabliczki z nazwą programu. Mamy nadzieję, że projekt się rozwinie i osiągnie liczbę stu nowych ławek. Każda z nich stanie na podmurówce umożliwiającej osobom niepełnosprawnych postawienie obok wózka inwalidzkiego. Przy ławkach, jak ustaliśmy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej, będą ustawione kosze na śmieci. Na razie ławki będą na terenach będących w gestii wydziału. Przed nami rozmowy z Zarządem Dróg i Transportu i spółdzielniami mieszkaniowymi, ponieważ szukamy nowych przestrzeni do realizacji programu – powiedziała radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

- Chcemy, żeby ławki były wygodne. Dlatego razem z Architektem Miasta wybierałyśmy najlepszy projekt. Zależało nam na tym, żeby każda z nich miała oparcie, podłokietniki. Wiemy, że z ławek ustawionych w miejskiej przestrzeni korzystają głównie seniorzy i osoby niepełnosprawne, które potrzebują komfortowego odpoczynku – podkreśliła Małgorzata Niewiadomska – Cudak.

Radne zachęcają, by łodzianie kontaktowali się z nimi i proponowali, gdzie powinny stanąć kolejne ławki.

 

 

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt