Łódzki Budżet Obywatelski - podsumowanie naboru wniosków

Do VIII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy złożyli 856 wniosków, na łączną kwotę 136 mln zł. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem etapu naboru wniosków.

Podsumowanie etapu składania wniosków do budżetu obywatelskiego

Najaktywniejsza dzielnica

Najwięcej wniosków - 245 - wpłynęło na zadania ponadosiedlowe, co stanowi 29% wszystkich złożonych wniosków. Najaktywniejszym dzielnicą okazało się Polesie - mieszkańcy zgłosili tu 166 wniosków, co stanowi 19% wszystkich złożonych wniosków. Dalej uplasowały się Bałuty (154 wnioski, 18%), Widzew (138 wniosków, 16%), Górna (106 wniosków, 12%). Na Śródmieściu złożono 47 wniosków (6%).

Najaktywniejsze osiedla

Najaktywniejszym osiedlem na Polesiu jest Karolew-Retkinia Wschód. Złożono tu 36 wniosków, na kwotę 2 mln 783 tys. zł.

Na Bałutach najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy Radogoszcza - 25, a jeśli chodzi o wysokość środków, na które opiewają złożone wnioski to jest ona najwyższa na osiedlu Teofilów-Wielkopolska - 4 mln 506 tys.

Jeśli chodzi o Widzew, to w liczbie złożonych wniosków przoduje Stary Widzew - 28, natomiast o największą pulę środków zawnioskowali mieszkańcy osiedla: Stoki-Sikawa-Podgórze - 2 mln 759 tys zł.

Na Górnej najwięcej pomysłów na inwestycje z BO mają mieszkańcy osiedla Chojny-Dąbrowa - 24, natomiast najwięcej środków chcieliby zagospodarować mieszkańcy osiedla Piastów-Kurak - 3 mln 313 tys zł. 

Spośród Śródmiejskich dzielnic aktywniejsi okazali się mieszkańcy Katedralnej - złożyli 26 wniosków na kwotę 2 mln 34 tys zł.

Najpopularniejsze tematy

Jeśli chodzi o chodzi o tematykę, najwięcej złożonych wniosków dotyczy zieleni (np. dodatkowych nasadzeń, czy kwietnych łąk) - 19% , sportu (np. miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu) - 19% i edukacji (inwestycje w szkołach) - 18%. Mieszkańcy proponują również realizację zadań infrastrukturalnych i komunalnych - po 16%. 

Ciąg dalszy: weryfikacja i głosowanie

Od początku etapu składania wniosków, są one sukcesywnie przekazywane poszczególnym wydziałom i jednostkom urzędu miasta, gdzie podlegają weryfikacji formalnej. Po tym etapie nad wszystkimi projektami – pochylą się radni z komisji ds. budżetu obywatelskiego.

Ostatni – najbardziej emocjonujący etap budżetu – głosowanie – w tym roku jest także przesunięty. Nie odbędzie się, jak co roku, na przełomie września i października, a w listopadzie (od 6 do 30). Wyniki VIII edycji BO zostaną ogłoszone do końca roku.

Szczegóły na temat VIII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie www.lodz.pl/bo.

Polecane aktualności

 -  fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

ŁKS bez awansu

Piotr Baleja / Łódź.pl

Przegrał zespół lepszy. Brzmi to paradoksalnie, ale taka jest prawda o finałowym meczu barażowym o... więcej

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Kontakt