Łódzki startup stworzył prostą aplikację do rekrutacji informatyków

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju Łodzi, który sprawił, że na mapie Polski i Europy Łódź jest jednym z najlepszych miejsc do rozwoju biznesu.

CodeAlly planuje w ciągu trzech miesięcy udostępnić platformę do darmowej nauki programowania, dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem kariery w branży IT. Firma pomoże najlepszym użytkownikom w rozwoju kompetencji i znalezieniu dobrze płatnej pracy.

Bardzo dobre prognostyki zatrudnień zadeklarowały firmy o już ugruntowanej pozycji na rynku łódzkim. Planują one reinwestycje i znaczne powiększenie zespołów IT. Dodatkowo odnotowujemy bardzo duże zainteresowanie lokowaniem inwestycji w Łodzi ze strony inwestorów.

Sektor IT w Łodzi wciąż się rozwija – brakuje kilkunastu tysięcy specjalistów IT.

Obecna sytuacja powoduje, że pracodawcy z obszaru IT w Łodzi są otwarci na  specjalistów chcących się przebranżowić. To bardzo ważna informacja dla każdego specjalisty, który ukończył inną specjalizację niż informatyczną na uczelni wyższej jest elastyczny, gotowy do dalszego rozwoju, posiada predyspozycje analityczne, syntetyczne oraz interpersonalne, może w krótkim okresie przekwalifikować się, korzystając z dostępnym kursów na rynku.

 - Rozwiązanie łódzkiego startupu CodeAlly idealnie wpisuje się w potrzeby globalnego rynku IT z uwagi, że rozwiązuje powszechny problem braku odpowiedniej ilości programistów. Platforma dostarcza firmom z sektora IT informację o wkraczających na rynek junior developerów z umiejętnościami koniecznymi do realizacji standardowych zadań. Wspieramy projekt CodeAlly w ramach konkursu „Mam Pomysł na Startup”, którego celem jest wsparcie zespołów z całej Polski w realizacji najlepszych przedsięwzięć biznesowych. Udział w konkursie umożliwia zaprezentowanie się przed potencjalnymi inwestorami, uzyskanie merytorycznego, organizacyjnego i finansowego wsparcia oraz skorzystanie z wartościowego mentoringu i eksperckich konsultacji. – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

CodeAlly planuje w ciągu trzech miesięcy udostępnić platformę do darmowej nauki programowania, dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem kariery w branży IT. Firma pomoże najlepszym użytkownikom w rozwoju kompetencji i znalezieniu dobrze płatnej pracy.

Polecane aktualności

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Witaj Maj, piękny Maj

Andrzej Janecki / BAM

Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej rozpoczęły się wojewódzkie… więcej

Kontakt