Łódzkie baseny i kąpieliska już otwarte. Jak bezpiecznie z nich korzystać?

Rozpoczął się okres wakacyjny. W ubiegły weekend otwarte zostały wszystkie łódzkie kąpieliska, a dostępne są też baseny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Łodzianie mogą z nich korzystać bez obaw, jeśli tylko zachowają zasady bezpieczeństwa.

 - Przygotowaliśmy wyjątkowo bogatą ofertę dla łodzian na to lato. Otwarte są wszystkie łódzkie kąpieliska oraz baseny. Ale nie zapominamy, że trwa czas pandemii, więc zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych klientów. Stosujemy wszelkie zasady zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Korzystanie z naszych pływalni jest bezpieczne. Woda jest uzdatniania 24 godziny na dobę i kilkukrotnie dzienne badana - powiedziała Iwona Safjanowska, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Łódzkie kąpieliska będą także patrolowane przez Straż Miejską. Kontrole będą odbywać się przez cały okres wakacyjny. Na terenach rekreacyjnych pojawią się patrole zmotoryzowane, piesze oraz konne.

 - Kolejny rok patrole Straży Miejskiej będą pełniły służbę wokół łódzkich kąpielisk. Zwrócimy szczególną uwagę na osoby spożywające alkohol i zakłócające ład i porządek. Pamiętajmy także o tym, że dzieci mogą korzystać z kąpielisk tylko pod okiem osób dorosłych. W tym roku dodatkowo będziemy zwracali uwagę na stosowanie się do wciąż obowiązujących obostrzeń sanitarnych.  - powiedziała Joanna Prasnowska z Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi.

 - Ważną rolę pełnią oczywiście ratownicy wodni, którzy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się. Prosimy naszych klientów, by przestrzegali ich zaleceń – dodała Iwona Safjanowska.

Polecane aktualności

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Kontakt