Łódzkie baseny i kąpieliska już otwarte. Jak bezpiecznie z nich korzystać?

Rozpoczął się okres wakacyjny. W ubiegły weekend otwarte zostały wszystkie łódzkie kąpieliska, a dostępne są też baseny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Łodzianie mogą z nich korzystać bez obaw, jeśli tylko zachowają zasady bezpieczeństwa.

 - Przygotowaliśmy wyjątkowo bogatą ofertę dla łodzian na to lato. Otwarte są wszystkie łódzkie kąpieliska oraz baseny. Ale nie zapominamy, że trwa czas pandemii, więc zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych klientów. Stosujemy wszelkie zasady zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Korzystanie z naszych pływalni jest bezpieczne. Woda jest uzdatniania 24 godziny na dobę i kilkukrotnie dzienne badana - powiedziała Iwona Safjanowska, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Łódzkie kąpieliska będą także patrolowane przez Straż Miejską. Kontrole będą odbywać się przez cały okres wakacyjny. Na terenach rekreacyjnych pojawią się patrole zmotoryzowane, piesze oraz konne.

 - Kolejny rok patrole Straży Miejskiej będą pełniły służbę wokół łódzkich kąpielisk. Zwrócimy szczególną uwagę na osoby spożywające alkohol i zakłócające ład i porządek. Pamiętajmy także o tym, że dzieci mogą korzystać z kąpielisk tylko pod okiem osób dorosłych. W tym roku dodatkowo będziemy zwracali uwagę na stosowanie się do wciąż obowiązujących obostrzeń sanitarnych.  - powiedziała Joanna Prasnowska z Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi.

 - Ważną rolę pełnią oczywiście ratownicy wodni, którzy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się. Prosimy naszych klientów, by przestrzegali ich zaleceń – dodała Iwona Safjanowska.

Polecane aktualności

Wybory w Łodzi. Ważne terminy dla głosujących!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura głosowania w wyborach prezydenta RP.... więcej

W czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz łódzka Straż Miejska uczą najmłodszych bezpiecznej jazdy na rowerze i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia odbywają się na Motodromie przy ul. Małachowskiego 9. -  fot. Paweł Łacheta

Bezpieczne wakacje. MOSiR i Straż Miejska uczą młodych rowerzystów bezpiecznej jazdy

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W czasie wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz łódzka Straż Miejska uczą... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska z przedstawicielami Vantage Development. W tle zabytkowe magazyny, które zostaną przekształcone w lokale biznesowo-usługowe.  -  fot. Radosław Jóźwiak

Nowy inwestor wybuduje mieszkania na wynajem w Nowym Centrum Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Wrocławska spółka Vantage Development sfinalizowała zakup nieruchomości przy ul. Tuwima 64 w Łodzi.... więcej

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Kontakt