Łódzkie baseny i kąpieliska już otwarte. Jak bezpiecznie z nich korzystać?

Rozpoczął się okres wakacyjny. W ubiegły weekend otwarte zostały wszystkie łódzkie kąpieliska, a dostępne są też baseny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Łodzianie mogą z nich korzystać bez obaw, jeśli tylko zachowają zasady bezpieczeństwa.

 - Przygotowaliśmy wyjątkowo bogatą ofertę dla łodzian na to lato. Otwarte są wszystkie łódzkie kąpieliska oraz baseny. Ale nie zapominamy, że trwa czas pandemii, więc zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych klientów. Stosujemy wszelkie zasady zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Korzystanie z naszych pływalni jest bezpieczne. Woda jest uzdatniania 24 godziny na dobę i kilkukrotnie dzienne badana - powiedziała Iwona Safjanowska, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Łódzkie kąpieliska będą także patrolowane przez Straż Miejską. Kontrole będą odbywać się przez cały okres wakacyjny. Na terenach rekreacyjnych pojawią się patrole zmotoryzowane, piesze oraz konne.

 - Kolejny rok patrole Straży Miejskiej będą pełniły służbę wokół łódzkich kąpielisk. Zwrócimy szczególną uwagę na osoby spożywające alkohol i zakłócające ład i porządek. Pamiętajmy także o tym, że dzieci mogą korzystać z kąpielisk tylko pod okiem osób dorosłych. W tym roku dodatkowo będziemy zwracali uwagę na stosowanie się do wciąż obowiązujących obostrzeń sanitarnych.  - powiedziała Joanna Prasnowska z Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi.

 - Ważną rolę pełnią oczywiście ratownicy wodni, którzy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się. Prosimy naszych klientów, by przestrzegali ich zaleceń – dodała Iwona Safjanowska.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt