Łódzkie telefony wsparcia w pandemii

W trakcie piątek fali pandemii, w Łodzi funkcjonują dla mieszkańców telefony wsparcia. Zachęcamy do korzystania z telefonów wszystkich, którzy potrzebują pomocy lub rozmowy.

Telefon życzliwości” i „Przyjazny telefon” to dwa numery dedykowane seniorom. Pierwszy numer – Telefon życzliwości42 638 50 32 prowadzony jest przez wolontariuszy – seniorów. W godzinach 13:00-16:00 od poniedziałku do piątku, można zadzwonić i po prostu porozmawiać, posłuchać drugiego człowieka, pobyć z kimś „na linii”. To telefon dla osób samotnych, które potrzebują porozmawiać z przyjazną osobą. Wolontariusze wspierają rozmówców dobrym słowem i podtrzymują na duchu.

Podobną funkcję spełnia „Przyjazny telefon42 671 13 67 prowadzony przez pracowników MOPS. Tutaj z kolei dwa razy w tygodniu – we wtorki w godzinach 14:00 – 17:00 i w piątki od 9:00 do 12:00 przy telefonie dyżurują dwie pracowniczki Klubu Integracji Społecznej funkcjonującego w ramach łódzkiego MOPS – pani Iza oraz pani Asia.

Pani Iza poleca się szczególnie do rozmów o kwiatach domowych – to jej największa pasja, więc jest w stanie dyskutować na ten temat długimi godzinami. Z wykształcenia jest z kolei m.in. pielęgniarką, dlatego chętnie pokonwersuje o zdrowiu i ziołolecznictwie oraz pomoże odnaleźć się często w niełatwym świecie służby zdrowia.

Pani Asia to z kolei miłośniczka najróżniejszych filmów oraz książek, w szczególności kryminałów – zarówno tych polskich, jak i zagranicznych. Będzie więc idealną rozmówczynią dla wszystkich kinomanów, koneserów filmu i literatury oraz moli książkowych.

Z kolei infolinia MOPS działa od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-20:00 (we wtorek w godz. 17:00-20:00) oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 8:00-19:00. Pod numerami telefonów 42 685 43 62 oraz 42 685 43 63 można uzyskać pomoc niemal w każdej sprawie, także w przypadku wątpliwości związanych z pandemią. Można pod tym numerem kontaktować się m.in. w sprawie pomocy i wsparcia dla osób będących na kwarantannie domowej.

Dla osób, które są zdrowe, ale z różnych powodów nie chcą wychodzić z domu w trakcie trwania piątek fali, dedykowany jest Miejski Wolontariat42 638 55 00. Na ten numer można zgłosić swoje potrzeby dotyczące, np. zrobienia zakupów czy odebrania leków z apteki. Zgłoszenie jest przyjmowane przez pracownika Urzędu i przekazywane wolontariuszowi, który kontaktuje się potem z osobą potrzebującą pomocy.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt