Lotnisko w Łodzi. Nowe połączenie - do Kijowa w mniej niż 2 godziny!

Spacer Andriejewskim Zjazdem, wizyta w domu Michaiła Bułhakowa czy podziwianie fresków w najgłębszym metrze na świecie – to atrakcje Kijowa, które od Łodzi dzieli tylko dwugodzinna podróż samolotem. Z łódzkiego lotniska do Kijowa polecimy już od 20 września.

fot. UMŁ
Kijów to nowe połączenie z łódzkiego lotniska
8 zdjęć
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
fot. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Od 20 września Łódź będzie miała regularne połączenie lotnicze z Kijowem. Loty będą realizowane przez ukraińską tanią linię lotniczą – SkyUp. Oprócz Polski, operator wykonuje loty m.in. do: Turcji, Finlandii, Grecji, Czarnogóry, Hiszpanii, Portugalii.

Samoloty będą latać 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. Bilety w cenie od 122 zł można rezerwować na stronie przewoźnika www.skyup.aeroW cenie biletu jest bagaż podręczny do 9 kg.

Połączenie między Łodzią a Kijowem będzie służyć także transportom cargo. Samoloty przewiozą towary w lukach bagażowych.

CO WARTO ZOBACZYĆ W KIJOWIE?

Panorama miasta z widokiem na rzekę Dniepr

Kijów jest położony nad rzeką Dniepr, która dzieli miasto podobnie jak Wisła Warszawę. Po lewej stronie znajdują się głównie osiedla mieszkaniowe, po prawej wszystkie najciekawsze miejsca do zwiedzania i odpoczynku.

Andriejewski Zjazd – pełny zabytków i artystów

Kijów jest spowity tajemnicą, mnóstwem legend i historii. Andriejewski Zjazd jest jednym z kulturalnych klejnotów stolicy Ukrainy. To stroma uliczka łącząca kijowskie Górne Miasto z dzielnicą Podił. Nazywana jest kijowskim Montmartre. Spacerując Andriejewskim Zjazdem, można podziwiać architekturę Kościoła Świętego Andrzeja, Zamek Ryszarda Lwie Serce, dom z chimerami oraz dom Michaiła Bułhakowa.

Kijów – Miasto-Gieroj

Kijów jest nazywany Miasto-Gieroj, czyli Miasto-Bohater. To najwyższy stopień wyróżnienia miasta pochodzący jeszcze za czasów Związku Radzieckiego. Nadawany był przez władzę tym miastom, których obywatele wykazali się bohaterstwem i odwagą w obronie ojczyzny w wielkiej wojnie ojczyźnianej w latach 1941–1945. Kijów został nazwany Miastem-Bohaterem 21 czerwca 1961 r.

Najgłębsze metro świata

Metro w Kijowie jest interesującą atrakcją. Na stacji Zołoti Worota (czyli Złote Wrota) znajdują się kolorowe freski, przedstawiające dziedzictwo Rusi Kijowskiej. Na stacji można przyjrzeć się informacjom, pokazującym liczne podziemne przejścia, które wyglądają niczym labirynt. Metro jest jednym z najgłębszych na świecie. Stacja Arsenalna znajduje się na głębokości 105 m.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt