Mają patent na łodzianki?

Zespół DPD Legionovii Legionowo przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek nie był wymieniany w gronie faworytów Ligi Siatkówki Kobiet, jednak nieoczekiwanie w pierwszej rundzie w starciach z mistrzem i wicemistrzem Polski zgromadził komplet punktów!

Gdy w czwartej kolejce ekipa z Mazowsza we własnej hali wygrała 3:0 z broniącym tytułu ŁKS Commercecon mówiło się o sensacji. W miniony weekend Legionovia potwierdziła jednak, że nie boi się starć z wyżej notowanymi rywalkami z Łodzi. Pogromczynie mistrzyń przyjechały do hali im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego i zgarnęły komplet punktów w meczu z wicemistrzowskim Grotem Budowlani. Przyjezdne wygrały 3:1 i było to w pełni zasłużone zwycięstwo.

W nie najlepszych nastrojach po minionej kolejce są również siatkarki ŁKS Commercecon. Co prawda złote medalistki poprzednich rozgrywek nie były faworytkami w wyjazdowym starciu z Developresem SkyRes Rzeszów, jednak po porażce 2:3 nie były zadowolone. Trudno się jednak dziwić. Łodzianki po dwóch setach prowadziły 2:0, a w trzecim m.in. 10:4 i miały mecz pod kontrolą. Postanowiły jednak wyciągnąć do rywalek pomocną dłoń i na własne życzenie przegrały trzecią partię oraz cały mecz. Na Podkarpaciu podopieczne Marka Solarewicza przekonały się jednak, że również w tym sezonie są w stanie skutecznie przeciwstawić się papierowym faworytom.

Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon 3:2 (23:25, 19:25, 26:24, 25:23, 15:11). ŁKS Commercecon: Eva Mori , Katarina Lazovic, Klaudia Alagierska, Izabela Kowalińska, Aleksandra Wójcik, Joanna Pacak oraz Krystyna Strasz (libero).

Grot Budowlani – DPD Legionovia Legionowo 1:3 (25:17, 18:25, 22:25, 19:25). Grot Budowlani: Paulina Bałdyga, Charlotte Leys, Małgorzata Śmieszek, Anna Bączyńska, Julia Twardowska, Jaroslava Pencova oraz Maria Stenzel (libero), Julia Nowicka, Anna Lewandowska.

Po rozegraniu jedenastu kolejek prowadząca w rozgrywkach Grupa Azoty Chemik Police ma 31 pkt. Kolejne miejsca zajmują: Developres SkyRes Rzeszów (28), ŁKS Commercecon (21) i Grot Budowlani (19). W nadchodzącą środę 11 grudnia mistrzynie Polski podejmą aktualnego lidera LSK (godz. 20.30), a wicemistrzynie kraju na wyjeździe zagrają z BKS Stal Bielsko-Biała (godz. 18).

Polecane aktualności

Hubert Foks, student ostatniego roku zarządzania i inżynierii produkcji na wydziale międzynarodowym Politechniki Łódzkiej odebrał z rąk prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej klucze do mieszkania w kompleksowo zmodernizowanej kamienicy przy ul. Legio -  fot. Radosław Jóźwiak

Mieszkania dla najzdolniejszych. Trwa kolejny konkurs na wynajem mieszkań dla zdolnych studentów i absolwentów

Jolanta Baranowska

Hubert Foks, student ostatniego roku zarządzania i inżynierii produkcji na wydziale międzynarodowym... więcej

Pomnik Pękniętego Serca w nowej odsłonie. Już w czerwcu zapłonie przy nim wieczny płomień

Anna Janocha / BKSiDŁ

Jest szansa, że już 1 czerwca przy pomniku Pękniętego Serca w parku im. Szarych Szeregów znów... więcej

Nagrody dla pracowników ZWiK. Namierzyli i złapali firmę zanieczyszczającą Olechówkę

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wręczyła listy gratulacyjne czterem pracownikom ZWiK, którzy... więcej

Przy Sienkiewicza 79 powstaje Centrum Seniora. Obok będą pracownie artystyczne, mieszkania komunalne i lokale usługowe, a nie zabraknie również ogrodu. -  fot. Stefan Brajter

Łódź rewitalizuje. Przy Sienkiewicza dla babć, dziadków i nie tylko powstaje Centrum Seniora

Małgorzata Leoffler / ZIM

Obok Centrum, przy ul. Sienkiewicza 79, będą pracownie artystyczne, mieszkania komunalne i lokale... więcej

Segregowanie odpadów komunalnych jest obowiązkowe -  fot. Paweł Łacheta

Internetowa wyszukiwarka pomoże w segregowaniu odpadów

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Gdzie wyrzucić zużytą chusteczkę, papierowy ręcznik czy karton po sokach? Do którego pojemnika... więcej

Kontakt