Mama zastępcza i wolontariuszka zachęcają do pójścia w ich ślady

Przez lata pani Monika była przedstawicielką handlową w branży budowlanej, a później asystentką prezesa w hurtowni tkanin. Ale zawsze ciągnęło ją do opieki nad dziećmi.

Na zdj. pani Monika, pani Małgorzata oraz prowadząca spotkanie Karolina Tatarzyńska

- Najpierw chciałam sprawdzić, czy się nadaję do pracy z maluszkami. Zostałam pomocą w pogotowiu rodzinnym prowadzonym przez panią Hanię. Przychodziłam do niej na 20 godzin tygodniowo, żeby wspierać w przewijaniu, karmieniu, a czasami także w drobnych porządkach. Spędziłam w jej domu prawie 2 lata. W międzyczasie doszłam do wniosku, że sama również chcę być rodziną zastępczą - opowiada.

Od 1,5 roku pani Hania ma nową pomocniczkę przy swoich niemowlętach, bo pani Monika prowadzi własne pogotowie rodzinne. Jej najmłodsze dzieciątko ma 2 miesiące, a najstarszy chłopiec kończy właśnie 1,5 roku i czeka już na rodziców adopcyjnych. W codziennych obowiązkach pani Monice pomagają jej biologiczne dzieci: córka studentka i syn ósmoklasista oraz wolontariuszka. To dzięki niej pani Monika mogła uczestniczyć w zorganizowanym przez nas spotkaniu online dla osób zainteresowanych wolontariatem i rodzicielstwem zastępczym.

Drugą z uczestniczek była pani Małgorzata, która od kilku miesięcy wspiera jako wolontariuszka dziewczynki z rodziny zastępczej. Najstarszej pomaga w nauce matematyki. - Bardzo ją polubiłam, bo jest taką buntowniczką, jaką ja byłam w jej wieku. Gdy młodsze siostry są zazdrosne, że uczę się tylko z nią, to gram z nimi w planszówki albo malujemy sobie paznokcie - komentowała.

Obie panie zachęcały, by iść w ich ślady i zainteresować się stałą pomocą dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych.

Część z Was pyta w mailach i na Fb, kiedy następne spotkanie. Zwykle organizujemy je raz w miesiącu. Ale jeśli ktoś chce zostać wolontariuszem lub rodziną zastępczą, może się do nas zgłosić każdego dnia. Nie ma co czekać. Warto pomagać już dziś. Piszcie do nas na Fb.

 

 

Polecane aktualności

Pożegnanie Marka Czekalskiego

Andrzej Janecki / BAM

Marek Czekalski, prezydent miasta Łodzi w latach 1994-1998, został pochowany w Alei Zasłużonych na... więcej

Zamiast osiedli będą leśne parki

Aleksandra Hac / BRP

Łódź wycofuje ze sprzedaży tereny na Złotnie i Andrzejowie. Działki szykowane pod domy jednorodzinne... więcej

Ulica Traktorowa

Łódź Buduje. Osiem firm chce przebudować ulicę Traktorową

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ostatnie tygodnie obfitują w otwarcia ofert na realizację kluczowych miejskich inwestycji w Łodzi.... więcej

Ostatni tydzień prac torowych na ul. Przybyszewskiego

Dobiega końca naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego.  Torowcy MPK -... więcej

Szczepienia w Bionanoparku

Wolontariusze potrzebni do powszechnych punktów szczepień w Łodzi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miasto przygotowuje 3 powszechne punkty szczepień, w których od 26 kwietnia ma być szczepione od 500... więcej

Kontakt