Mecze w hali, kibice w kinie

W nadchodzących dniach siatkarskie reprezentacje Polski rozegrają w Łodzi cztery mecze towarzyskie. Panowie mierzyć się będą z Estonią, a panie zagrają ze Szwajcarią. Spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności, jednak kibice będą mogli je obejrzeć m.in. w kinie samochodowym.

- Od kilkunastu tygodni kibice sportowi przeżywają dość trudny okres. Brakuje szczególnie tych wydarzeń na najwyższym poziomie, w którym sympatycy sportu mogliby uczestniczyć. Musimy jednak nadal trwać w tej rzeczywistości, nauczyć się żyć z Covidem i dostosować się do nowych zasad, w ramach których funkcjonujemy już od kilkunastu tygodni. W tej nowej rzeczywistości musi się również odnaleźć środowisko sportowe – powiedziała w piątek na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Przypomniała, że od 5 do 7 czerwca bieżącego roku w Atlas Arenie miały być rozgrywane mecze fazy interkontynentalnej siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 FIVB odwołała jednak wszystkie oficjalne imprezy zaplanowane na ten rok, więc łodzianie nie mogli zobaczyć m.in. konfrontacji Polaków z Bułgarami i Brazylijczykami. Zamiast oficjalnych spotkań drużyny narodowe rozgrywają więc mecze towarzyskie. Cztery takie spotkania zostaną rozegrane w Łodzi, jednak nie w Atlas Arenie, a w sąsiadującej z nią hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego.

W niedzielę 26 lipca i w poniedziałek 27 lipca reprezentacja Polski mężczyzn na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej zmierzy się z Estonią. Pierwsze spotkanie rozpocznie się o godz. 20, a drugie o godz. 18. Później dojdzie do dwumeczu siatkarek Polski i Szwajcarii, które zagrają ze sobą we wtorek 28 lipca i w środę 29 lipca. Oba mecze rozpoczną się o godz. 20. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane z koronawirusem rywalizacja toczyć się będzie bez udziału publiczności.

- Żałujemy, że w tym roku Liga Narodów się nie odbyła. To miało być wspaniałe widowisko dla kibiców siatkówki. Jednocześnie cieszymy się z tego, że Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję, że reprezentacje siatkarzy i siatkarek będą jednak grały w tym roku w Łodzi. Tym bardziej, że w drużynie pań jest kilka łódzkich zawodniczek – powiedziała Skrzydlewska.  

Po odwołaniu wszystkich tegorocznych oficjalnych imprez trener reprezentacji siatkarek Jacek Nawrocki postanowił nie zmieniać planów przygotowań, ale dokonał zmian kadrowych i wysłał powołania do większej grupy młodych, perspektywicznych siatkarek. W tym gronie znalazło się zawodniczki, które w sezonie 2020/2021 będą grały w zespole Grot Budowlani. W meczach ze Szwajcarią mogą wystąpić: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Maria Stenzel oraz mająca szansę na reprezentacyjny debiut Paulina Damaske. Z kadrą trenowała również Julia Nowicka, która jednak złamała palec i w nadchodzących tygodniach będzie musiała unikać zajęć z piłką.

Dwumecze z Estonią i Szwajcarią będą rozgrywane przy pustych trybunach, jednak kibice będą mogli je oglądać m.in. w kinie samochodowym, które specjalnie z tej okazji powstanie na parkingu kompleksu sportowego przy al. Unii Lubelskiej 2. Organizatorzy przygotowali po 150 bezpłatnych wjazdówek na każdy dzień meczowy. Aby je otrzymać wystarczy wysłać wiadomość na adres klubkibica@pzps.pl z informacją, na który dzień chcielibyście otrzymać prawo wjazdu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 lipca o 12:00 w przypadku meczów reprezentacji mężczyzn oraz 28 lipca o 12:00 w przypadku meczów reprezentacji kobiet. Do udziału w tej promocji nie jest wymagana rejestracja w Klubie Kibica. Jedna osoba może otrzymać tylko jedną wjazdówkę. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Szczegółowe informacje dotyczące wjazdówek znajdują się tutaj.

Polecane aktualności

Centrum Rentgenowskie w poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

BRP

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało... więcej

Festiwal Światła 2019 na ul. Piotrkowskiej (zdjęcie archiwalne) -  fot. Archiwum UMŁ

W Łodzi łączą się dwie instytucje i pięć domów kultury. Cel - większa dostępność kultury w dobie pandemii

BRP

Sieciowanie instytucji kultury to połączenie dwóch silnych ośrodków kultury w Łodzi (Akademickiego... więcej

Policjanci i kontrolerzy MPK sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos w pojazdach komunikacji miejskiej -  fot. MPK-Łódź

Policja i MPK–Łódź sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki

MPK-Łódź

Wielu pasażerów MPK–Łódź nie zakrywa ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Często co... więcej

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia,... więcej

Wnętrze biblioteki przy ul. Tuwima 46 -  fot. Archiwum UMŁ

Biblioteka dla każdego - nowy projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi od września będzie realizować projekt "Biblioteka dla każdego". Zdobyła... więcej

Kontakt