Medale siatkarek i siatkarzy

Brązowy medal mistrzostw Polski przywiozły z Olecka kadetki ŁKS Siatkówka Żeńska. W spotkaniu o trzecie miejsce podopieczne Wojciecha Blomberga i Krystiana Kaczmarskiego w trzech setach ograły Eneę Energetyka Poznań. Dodatkowo nagrodę dla najlepszej atakującej turnieju odebrała kapitan łódzkiej drużyny Anastasija Hryszczuk.

W meczach grupowych zawodniczki ŁKS SŻ wygrały Po 3:0 z SMS Solna Wieliczka oraz Stalą Śrubiarnia ŻAPN Żywiec i w takich samych rozmiarach uległy Energii MKS Kalisz. Po wyjściu z grupy w meczu półfinałowym przegrały 0:3 z Legionovią Legionowo, a w spotkaniu o brąz pokonały 3:0 ekipę z Wielkopolski.

Tym samym kadetki powtórzyły wynik seniorek ŁKS Commercecon, które również stanęły na najniższym szczeblu podium mistrzostw Polski. Rywalizację juniorek ŁKS SŻ zakończył na pozycji szóstej. W Olecku brązowe medalistki MP grały w składzie: Hryszczuk, Natalia Wielgus, Zuzanna Pieniak, Alicja Jaryszek, Nikola Krawczyk, Nikola Jęcek, Julia Balcerzak, Zuzanna Karpińska, Olga Rasała, Aleksandra Tomicka, Agata Jałosińska, Sandra Mikołajewska, Olga Wieruszyńska, Natalia Pankiewicz i trzy nieobecne z ogromnym wkładem do awansu Natalia Dróżdż, Oliwia Tylka, Karolina Zbiejczyk.

Trzy medale w wojewódzkich rozgrywkach "Kinder Joy of Moving" wywalczyli natomiast młodzi siatkarze Wifamy. Na tym szczeblu w rywalizacji "dwójek" i "trójek" wystąpiło aż sześć drużyn związanych z łódzkim klubem.

W tej drugiej kategorii drużyna w składzie: Oliwier Pilarczyk, Hubert Perzyński, Jakub Mikołajczyk, Alan Mikołajewski bez porażki dotarła do finału, jednak w meczu o pierwsze miejsce uległa 1:2 SP12 Tomaszów Mazowiecki. Na siódmej pozycji rywalizację ukończyli: Sebastian Dębowski, Bartek Pawlik, Jakub Grajczyk i Bartek Bernaciak występujący w barwach współpracującej z Wifamą Szkółki Siatkarskiej Kontra.

Podopieczni trenera Krzysztofa Domagały dobrze spisywali się również w turnieju "dwójek", który na drugiej pozycji ukończyli Olek Gajzler, Jurek Mateusz i Bartek Krzeszewski. Brązowy medal wywalczyli dużo młodsi od rywali Kacper Wojciechowski i Filip Matusiak, siódmą pozycję zajęli Dawid Bitford i Mateusz Frajnd, a na ósmej rywalizację zakończyli Szymon Tomaszewski i Witold Kłaczek z Kontry.

W obu kategoriach wicemistrzowskie drużyny Wifamy zapewniły sobie udział w ogólnopolskich turniejach, które wyłonią najlepszą drużynę w kraju.

 

 

 

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt