Mieszkańcy zdecydują o kształcie wystawy "Zielonego Expo" w Łodzi

Przygotowania do Horticultural Expo 2024 przyspieszają. Trwa opracowywanie studium wykonalności projektu, w ramach którego przewidziano szereg działań partycypacyjnych i konsultacyjnych skierowanych do mieszkańców Łodzi i grup eksperckich.

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD
W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD

- Chcielibyśmy zaprosić łodzian do wspólnego przygotowania wystawy, aby odpowiadała ona na potrzeby nas wszystkich. W ramach przygotowania studium wykonalności przez renomowana firmę PwC, zaplanowaliśmy kilka spotkań skierowanych do różnych środowisk, ekspertów, przedstawicieli NGO oraz mieszkańców Łodzi - mówi Maciej Riemer z Wydziału ds. Zarządzania Projektami UMŁ.

Jak poinformował Dionizy Smoleń z PwC Polska, w pierwszej kolejności zorganizowane zostaną punkty konsultacyjne, warsztaty programowe i kreatywne, a także drugi spacer badawczy.

  • Punkty konsultacyjne dla mieszkańców staną już w sobotę (11 maja) w parku Staromiejskim (godz. 9-12.30) oraz w parku Źródliska (godz. 14-18).
  • 14, 15, 16 i 22 maja w Centrum Dialogu (godz. 17-20) odbędą się warsztaty programowe skierowane do środowiska kultury, nauki, NGO, biznesu oraz mieszkańców.
  • 21 maja w Centrum Dialogu przewidziano również specjalny warsztat kreatywny pod hasłem "W poszukiwaniu prawdziwie łódzkiego parku".
  • Drugi spacer badawczy z udziałem łodzian zaplanowano 25 maja w parku im. 3 Maja oraz w parku im. Baden-Powella (godz. 11-13).

Wszystkie zebrane materiały partycypacyjne z konsultacji posłużą do uzupełnienia studium wykonalności, a także zaprezentowania wstępnej koncepcji organizacji Zielonego Expo w Łodzi w 2024 r.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Znamy tegorocznych stypendystów programu Młodzi w Łodzi

informacja prasowa

Program stypendialny Młodzi w Łodzi funkcjonuje od 2008 r. W trzynastu dotychczasowych edycjach... więcej

Kontakt