Mieszkańcy zdecydują o kształcie wystawy "Zielonego Expo" w Łodzi

Przygotowania do Horticultural Expo 2024 przyspieszają. Trwa opracowywanie studium wykonalności projektu, w ramach którego przewidziano szereg działań partycypacyjnych i konsultacyjnych skierowanych do mieszkańców Łodzi i grup eksperckich.

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD
W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane parki: 3 Maja, Baden-Powella oraz teren przylegający do CKD

- Chcielibyśmy zaprosić łodzian do wspólnego przygotowania wystawy, aby odpowiadała ona na potrzeby nas wszystkich. W ramach przygotowania studium wykonalności przez renomowana firmę PwC, zaplanowaliśmy kilka spotkań skierowanych do różnych środowisk, ekspertów, przedstawicieli NGO oraz mieszkańców Łodzi - mówi Maciej Riemer z Wydziału ds. Zarządzania Projektami UMŁ.

Jak poinformował Dionizy Smoleń z PwC Polska, w pierwszej kolejności zorganizowane zostaną punkty konsultacyjne, warsztaty programowe i kreatywne, a także drugi spacer badawczy.

  • Punkty konsultacyjne dla mieszkańców staną już w sobotę (11 maja) w parku Staromiejskim (godz. 9-12.30) oraz w parku Źródliska (godz. 14-18).
  • 14, 15, 16 i 22 maja w Centrum Dialogu (godz. 17-20) odbędą się warsztaty programowe skierowane do środowiska kultury, nauki, NGO, biznesu oraz mieszkańców.
  • 21 maja w Centrum Dialogu przewidziano również specjalny warsztat kreatywny pod hasłem "W poszukiwaniu prawdziwie łódzkiego parku".
  • Drugi spacer badawczy z udziałem łodzian zaplanowano 25 maja w parku im. 3 Maja oraz w parku im. Baden-Powella (godz. 11-13).

Wszystkie zebrane materiały partycypacyjne z konsultacji posłużą do uzupełnienia studium wykonalności, a także zaprezentowania wstępnej koncepcji organizacji Zielonego Expo w Łodzi w 2024 r.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Stand Up

W lato jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ulicę Piotrkowską

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Kultura wraca na ulicę Piotrkowską dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń. Już za parę dni przybędzie... więcej

Narodowy Spis Powszechny

Spis Powszechny – jak się spisać?

Gminne Biuro Spisowe

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego... więcej

Lato z Kartą Łodzianina

Masz Kartę Łodzianina? Możesz wygrać bilety do Włoch

Laura Rybczyńska / ŁOT

Spędź lato z Kartą Łodzianina, korzystaj ze zniżek i zbieraj punkty. Do wygrania bilety lotnicze do... więcej

Wakacyjne remonty w łódzkich przedszkolach i szkołach

Monika Pawlak / UMŁ

W czasie wakacji w 17 miejskich przedszkolach będą prowadzone prace remontowo-budowlane. Część... więcej

Łódź Buduje. Rozpoczynamy remont ulicy Traktorowej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji. W poniedziałek, 28 czerwca... więcej

Kontakt