Mieszkańcy Złotna protestują przeciw planom nowej trasy szybkiej kolei

Kilkudziesięciu mieszkańców Złotna i Konstantynowa Łódzkiego spotkało się w sobotę z mediami, radnymi Rady Miejskiej oraz przedstawicielami Urzędu Miasta Łodzi, żeby zaprotestować przeciwko przebiegowi Kolei Dużych Prędkości.

Stara koncepcja linii „Y” KDP miała przebiegać tunelem średnicowym przez nasze miasto, a następnie kierować się w stronę Dworca Łódź-Kaliska i terenami kolejowymi dalej w kierunku zachodnim. W lipcu minionego roku przedstawiciele Spółki Centralnego Portu Komunikacyjnego przedstawili nowy pomysł na przejazd przez Łódź. Zaproponowano trasę przebiegu przez Złotno.

 

Mieszkańcy są zaskoczeni i protestują przeciw tej niekorzystnej dla nich zmianie. Swoje zdanie mogą wyrazić w konsultacjach społecznych do 10 marca.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski oraz radni: Karolina Kępka, Mateusz Walasek i Kamil Deptuła uważają, że 5 lat opóźnienia może sprawić, że Łódź straci szansę na Kolej Dużych Prędkości. Według nich rozpisywanie nowego studium, według którego nowa linia przebiegałaby między innymi przez Konstantynów Łódzki, może pozbawić Łódź udziału w projekcie.

 

Przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi zapewniają, że władze Łodzi sprzeciwiają się obecnemu przebiegowi i złożą oficjalny protest. Spotkanie z Prezydent Miasta w tej sprawie zaplanowano na 3 marca.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt