Miliony odmieniły obiekty rekreacyjne i sportowe MOSiR. To jeszcze nie koniec inwestycji

Obiekty rekreacyjne MOSIR: Młynek, Arturówek, Stawy Jana i Stawy Stefańskiego dzięki modernizacji i zainwestowanym ponad 12 mln zł, w tym ponad 7,5 mln z Budżetu Obywatelskiego nie odstają od swoich europejskich odpowiedników. Ścieżki rowerowe i spacerowe, mała architektura, place zabaw dla najmłodszych i plenerowe siłownie dla starszych oraz miejsca do grilla - to już standard.

 -  fot. Radosław Żydowicz

- Ponoć mówi się, że Młynek został oddany czy sprzedany. Stanowczo to dementuję, obiekt nadal należy do miasta, a swoją "urodę" zawdzięcza właśnie inwestycjom, które się zakończyły - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Dziękuję pracownikom MOSiR za włożony trud, aby doprowadzić nasze obiekty do obecnego stanu, a łodzianom za głosowanie w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego. A teraz zapraszam do wypoczynku, atrakcji nie brakuje, nawet w pochmurne dni przyjemnie pospacerować z dala od miasta.

Zachwyt wzbudza szczególnie Młynek, gdzie po raz pierwszy można korzystać ze sprzętu pływającego, ale są też ławeczki, miejsca do grillowania, park linowy, siłowania w plenerze i mnóstwo urokliwych ścieżek spacerowych. Na Stawach Stefańskiego w tym sezonie kąpielowym będzie nowa plaża, z czyściutkim piaskiem, a Stawy Jana tradycyjnie już kuszą zapleczem sportowym, bo jest boisko piłkarskie, do siatkówki plażowej czy specjalny tor dla rolkarzy i amatorów deskorolek. Arturówek to przede wszystkim wodny plac zabaw oblegany latem przez najmłodszych łodzian, ale też przystań wodna z kajakami, rowerami wodnymi i łódkami oraz malowniczo położone korty tenisowe.

Obiekty wypoczynkowe wypiękniały, ale to wcale nie koniec inwestycji. W tym roku dzięki mieszkańców zaangażowanym w głosowanie w Budżecie Obywatelskim zmiany czekają Młynek oraz Stawy Jana.

- Będzie piękniej i co ważne bezpieczniej - zapowiada Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Na Młynku będzie rozbudowany i unowocześniony plac zabaw dla dzieci. Na Stawach Jana także rozbudujemy plac zabaw i doposażymy go urządzeniami dedykowanymi dzieciom z niepełnosprawnościami, aby mogły się bezpiecznie bawić. Dodatkowo przedłużymy ścieżkę do nordic walking i powiększymy teren parku na Stawach Jana.

Sezon na obiektach rekreacyjnych zaczął się w majówkę, w każdy weekend czynne są przystanie wodne, ale pozostałe atrakcje są dostępne cały czas. Sezon kąpielowy, o ile pogoda dopisze i wyniki badań czystości wody będą pozytywne rozpocznie się 20 czerwca.

Powiązane aktualności

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Ulica Wyścigowa -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź buduje. Ulice gruntowe będą asfaltowe. W 2021 roku utwardzimy kolejne łódzkie ulice

Tomasz Walczak / UMŁ

Lista dróg gruntowych oczekujących na utwardzenie sukcesywnie się skraca. W tym roku planowana jest... więcej

W EC1 powstaje Ulica Żywiołów - to zaproszenie do zabawy, która rozwija i uczy!

EC1

Czy w Łodzi da się biec po orbicie? Gdzie pojawi się ogniowe tornado? Czy w sąsiedztwie centrum... więcej

Dominik Krzyżanowski, Tomasz Kacprzak, Leszek Kowalski

Rekordowa sprzedaż surowców wtórnych w 2020 roku

informacja prasowa: MPO Łódź

Ponad 12 tys. ton surowców trafiło do recyclingu w 2020 r. To dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej.... więcej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Kontakt