Młodzi o klimacie 2021

Konferencja dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Centrum Nauki i Techniki EC1

młodzi o klimacie

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju do udziału w wydarzeniu. Konferencja „Młodzi o klimacie 2021” odbędzie się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi w dniach 9-10 listopada 2021 r.

Chcesz uczestniczyć w konferencji?

Kliknij i zostań słuchaczem paneli i warsztatów!

bilety.ec1lodz.pl/termin.html

2021 rok obfituje w bardzo ważne daty związane z zagadnieniami klimatu. W kwietniu w Polsce dyskutowaliśmy podczas szczytu TOGETAIR – odbyło się wtedy mnóstwo ważnych debat z tematyki proekologicznej. W tym samym czasie prezydent USA Joe Biden zorganizował szczyt klimatyczny, na który zaprosił przedstawicieli 40 krajów, w tym z Polski. W sierpniu ukazał się szósty raport IPCC – czyli dokument będący wnikliwą analizą ponad 14 tysięcy artykułów naukowych z tematyki zmian klimatu oraz prognoz z nimi związanych. Na listopad br. zaplanowano (przełożony z roku poprzedniego) Szczyt Klimatyczny COP26, który odbywa się w szkockim Glasgow.

Po co te spotkania? Jaki jest ich cel? Raport IPCC nie pozostawia już żadnych złudzeń: za współczesne globalne ocieplenie odpowiada człowiek. Jako mieszkańcy Ziemi nie mamy już czasu na półśrodki. Potrzebne są szybkie i zdecydowane działania, które zredukują emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych. To wszystko po to, by kolejne pokolenia mogły po prostu godnie żyć. Dopisujemy się do tego kalendarza z wydarzeniem ukierunkowanym na młodzież i ich punkt widzenia. Jakie są ich odczucia związane z tym, co się dzieje z systemem klimatycznym? Co najbardziej ich frapuje? Co ciekawi? Przez jaki pryzmat chcą patrzeć na klimat?

Podczas konferencji „Młodzi o klimacie 2021”, oddamy głos młodzieży i poznamy ich zainteresowania związane z szeroko pojętym zagadnieniem klimatu. Przed nami dwa dni wypełnione wystąpieniami uczniów, prelekcjami specjalistów i warsztatami.

Zmiany klimatu - to już się dzieje, każdy z nas ich doświadcza. Jeśli nic z tym nie zrobimy, za chwilę możemy nie poznać świata, który jest przecież naszym domem. Fundamentem każdych zmian jest świadomość problemu - o tą świadomość zadbamy podczas naszego wydarzenia. Pokażemy, jak korzystać z wiarygodnych źródeł informacji, jak do nich dotrzeć i jak je wybierać. Będzie to bardzo rozwijające oraz cenne doświadczenie dla wszystkich uczestników naszego wydarzenia.

 

Więcej informacji i program konferencji:

www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/mlodzi-o-klimacie-2021

Polecane aktualności

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – stacjonarnie w Łodzi i online

Wydział Kultury

„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”.... więcej

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Kontakt