Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla samotnych 2021 w Łodzi

Organizatorem Mobilnego Śniadania Wielkanocnego dla osób samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym będzie Fundacja Wolne Miejsce. Z powodu pandemii COVID-19 Śniadanie Wielkanocne odbędzie się w wersji mobilnej – posiłek zostanie dostarczony do osób potrzebujących.

- Drodzy łodzianie, łódzkie „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych” to już tradycja. We wspólnym świętowaniu, które po raz pierwszy odbyło się 5 lat temu - uczestniczyło 800 osób. W tym roku, w pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy rozwieziemy razem z Fundacją Wolne Miejsce 1000 śniadań do najbardziej potrzebujących. Niestety, COVID znów nie pozwoli nam zasiąść przy wielkanocnym stole, byśmy razem cieszyli się świąteczną atmosferą oraz życzliwą obecnością drugiego człowieka. Ale do tysiąca najbardziej potrzebujących, samotnych łodzian trafi świąteczny posiłek. Czekamy na wasze telefony. Numer wyświetla się teraz na ekranie. Zapisujcie się, zapisujcie tych, którzy tego potrzebują. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie LODZ.PL – powiedziała prezydent miasta Łodzi, Hanna Zdanowska

 

Organizatorem Mobilnego Śniadania Wielkanocnego dla osób samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych wykluczeniem społecznym będzie Fundacja Wolne Miejsce. Z powodu pandemii COVID-19 Śniadanie Wielkanocne odbędzie się w wersji mobilnej – posiłek zostanie dostarczony do osób potrzebujących.

Przygotowanych zostanie 1000 paczek z hermetycznie zapakowanym śniadaniem wielkanocnym: zupa żurek z białą kiełbasą, jajka, wędliny, pieczone mięso, ciasto. Dodatkowo do każdej paczki dołączone zostaną upominki od Fundacji oraz życzenia od Prezydenta Miasta Łodzi.

4 kwietnia wolontariusze Fundacji rozwiozą paczki potrzebującym, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w Mobilnym Śniadaniu Wielkanocnym.  

Zgłoszenia od osób potrzebujących przyjmowane są telefonicznie na numer 517 989 538 do 31 marca 2021 roku. W związku z dużą liczbą zgłoszeń oraz ograniczoną liczbą zestawów świątecznego poczęstunku, zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 17:00 w dn. 30.03.2021 r. 

Całkowity koszt zadania to 33 800 zł, z czego 30 000 zł to dotacja z budżetu Miasta Łodzi. 

 

Powiązane linki

Polecane aktualności

36 bardzo dobrych projektów przygotowanych przez stowarzyszenia i fundacje, wsparliśmy finansowo w kolejnym konkursie grantowym

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Są to festiwale, wydarzenia muzyczne, filmowe, działania edukacyjne i wiele innych. Część jest... więcej

12 firm - dużych graczy rynkowych będzie inwestować w Łodzi

BRP

Miasto intensywnie pracuje nad pozyskaniem kilkudziesięciu nowych inwestycji. Wkrótce w Łodzi... więcej

Rzeka Olechówka

Pracownicy ZWIK interweniowali z powodu zanieczyszczania ściekami rzeki Olechówki

Miłosz Wika / ZWiK

Mieszkańcy z okolic ulicy Transmisyjnej poinformowali o zmienionej barwie wody w rzece jak i... więcej

Konkurs dla start-upów - Konferencja

Konkurs dla start-upów – do wygrania 250.000 pln

Marcin Masłowski / UMŁ

W tym roku inicjatywę wspiera blisko 40 podmiotów, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a... więcej

Miejski podwórzec, awangardowe elewacje, zielone podwórka i pasaż Hilarego Majewskiego – metamorfoza ulicy Włókienniczej przyspiesza

M. Loeffler/ZIM, W. Markiewicz/UMŁ

Zdejmujemy zły urok z jednej z najbardziej zaniedbanych ulic w centrum i zmieniamy ją w wizytówkę... więcej

Kontakt