Monopolis gotuje się do kulinarnych spotkań

Rewitalizacja niezwykłego zespołu Monopolu Wódczanego z 1902 roku dobiegła końca i możemy już oglądać jej efekty. A jest co podziwiać.

Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi.  -  fot. Paweł Łacheta/UMŁ
Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi. , fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Już w długi weekend, począwszy od 10 czerwca, Monopolis zainauguruje swoją kulinarną działalność na mapie Łodzi. To wtedy zaplanowane jest symboliczne uruchomienie części restauracyjnej Monopolis. Goście będą mogli cieszyć się ciekawą ofertą gastronomiczną w zrewitalizowanym kompleksie dawnych zakładów Monopolu Wódczanego w Łodzi. Choć ze względu na obecną sytuację na uroczystą galę otwarcia Monopolis, jednego z najbardziej wyczekiwanych projektów mixed-use w Polsce przyjdzie jeszcze czas, to zdecydowanie już teraz warto będzie je często odwiedzać.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska mówi: - Sytuacja w kraju i na świecie doprowadziła do odwołania wielu imprez, zmusiła nas do odłożenia niektórych inwestycji, jednak powoli wkraczamy w etap nowej normalności. To czas, kiedy bardziej niż zwykle dbamy o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, ale również chcemy cieszyć się bogatą ofertą gastronomiczno-towarzyską miasta. Już wkrótce uzupełni ją Monopolis, projekt, na który sama bardzo czekam, a który do tej pory wszyscy podziwialiśmy z zewnątrz. Bardzo cieszę się, że już w długi czerwcowy weekend będziemy mogli zajrzeć do środka i poznać ofertę restauratorów, którzy wybrali Monopolis. Ta inwestycja jeszcze na etapie budowy stała się ważnym wyróżnikiem naszego miasta.

Podczas kulinarnego długiego weekendu w Monopolis goście będą mogli zrelaksować się w słynącej z pysznych makaronów i owoców morza Trattoria Italiana, jednej z najlepszych japońskich restauracji w Polsce, czyli Sendai Sushi, śródziemnomorskiej ARTerii (z kuchnią inspirowana Portugalią i Hiszpanią). A także w wyjątkowej, tworzonej przez organizatorów festiwalu See Blogers kawiarni Mono Cafe z pyszną kawą Illy, sałatkami i deserami.

W Monopolis nie zabraknie też Piekarni Łódź, która jest konceptem gastronomicznym właścicieli sieci cukierni Sowa. Tutaj obok świeżego, naturalnego pieczywa, serwowane będą pyszne śniadania i lunche. W inaugurujący działalność weekend we wszystkich lokalach będzie obowiązywał system rezerwacji stolików. Wisienką na torcie czerwcowego otwarcia strefy gastronomicznej Monopolis będzie muzyka na żywo i niedzielny uroczysty brunch. Wszystko to łodzianie (i nie tylko) obejrzą online.

Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako, Inwestor Monopolis: - Bardzo czekaliśmy na ten moment. Niektóre nasze plany zostały zweryfikowane, inne odłożone w czasie. Ale już wracamy do normalności i wdrażamy plan działań na najbliższy czas. Najważniejsi są mieszkańcy naszego miasta i kulinarne spotkania z nimi. Restauracje w Monopolis przygotowują specjalną ofertę i wprowadzają ostatnie szlify w swoich lokalach. Dlatego też szczególnie zapraszamy do rezerwacji stolików.

Monopolis to projekt rewitalizacji dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Na początku stycznia została tam uruchomiona część biurowa oraz odbyła się inauguracja teatru na Scenie Monopolis. W kolejnych etapach zostaną wybudowane dwie wieże biurowe, a w dawnym magazynie spirytusu powstanie basen ze strefą fitness. Wyjątkowość inwestycji potwierdza fakt, że Monopolis znalazł się wśród nominowanych do prestiżowych nagród MIPIM Awards, w kategorii projektów wielofunkcyjnych. Zwycięzcy zostaną wyłonieni już we wrześniu podczas uroczystej gali w Paryżu.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt