MOSiR Łódź rozpoczął sezon

MOSiR Łódź otworzył już pływalnie odkryte i rolkowisko, a 6 czerwca planuje ruszyć z przystaniami wodnymi i kąpieliskami miejskimi. Tym samym oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wciąż się poszerza, co na pewno ucieszy mieszkańców Łodzi.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nie było możliwości zaproszenia łodzian do korzystania z uroków atrakcji wodnych na obiektach rekreacyjnych MOSiR Łódź. Jednak już 6 czerwca, jeśli nic się nie zmieni z sytuacją epidemiczną w kraju i przepisami prawa, mieszkańcy Łodzi będą mogli wsiąść na rower wodny czy na kajak i zrelaksować się w pięknych zakątkach miasta. Przystanie wodne dostępne są w Arturówku, na Młynku oraz na Stawach Jana. Warto podkreślić, że poza przystaniami, jeśli tylko pogoda pozwoli, fani wodnych wrażeń będą mogli skorzystać także z kąpielisk miejskich dostępnych w Arturówku, na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego.

- W Arturówku witamy sezon wiosenno-letni piękną, nowoczesną przystanią wodną, która przeszła gruntowny remont. To efekt prac modernizacyjnych na obiekcie MOSiR Łódź rozpoczętych w 2020 r. w ramach Planu dla Osiedli. Dysponujemy dziesięcioma rowerami wodnymi i ośmioma kajakami, które można wypożyczyć w cenie 18 zł – rower, 12 zł – kajak. Co ważne, na każdym obiekcie honorowana się Karta Dużej Rodziny z rabatem 50% oraz Karta Łodzianina z rabatem 20%. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, wystarczy spojrzeć na tę przystań i zauważyć, że sprzęt wodny to tylko część rozrywki, którą zapewnia ten obiekt. Przystań to duże udogodnienia dla odwiedzających Arturówek oraz wrażenia wizualne. Mamy tutaj strefę relaksu, tablice edukacyjne dla dzieci, piaskownicę z ukrytym szkieletem dinozaura oraz 30 metrową podświetlaną ławkę, na której będzie można odpocząć
i zrelaksować się. Nad bezpieczeństwem mieszkańców w przypadku przystani wodnych, ale również kąpielisk miejskich, czuwać będzie kadra ratownicza. Nie zapominamy także o osobach niepełnosprawnych. Na dniach uruchomimy pomost pływający dla osób ze szczególnymi potrzebami. To najnowocześniejsza platforma tego typu w Polsce. Posiada ona wysuwaną ławkę, dzięki której bezproblemowo osoba niepełnosprawna przesiądzie się z wózka na kajak. Dodatkowo każda osoba będzie mogła skorzystać z półautomatycznej toalety zlokalizowanej w wyremontowanym budynku przystani. Postawiliśmy również na efekt wizualny. Wokół przystani wyraźnie zazieleniło się za sprawą nasadzeń i systemu automatycznego podlewania roślin. Obiekt szczególnie efektownie wygląda wieczorem z oświetlonym nabrzeżem. Nie zapomnieliśmy także o bezpieczeństwie, dlatego wszystko co tutaj widzimy znajduje się pod czujnym okiem kamer monitoringu przystani oraz otaczającego teren. Wszystkich mieszkańców Łodzi, ale także gości w każdego zakątka Polski bardzo serdecznie zapraszamy na nasze obiekty rekreacyjne. – Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

Realizacja pierwszego etapu prac wykonanych do końca w 2020 r. wyniosła 524 000 zł. Koszt realizacji zadania w 2021 r. to 660 000 zł brutto .

 

 

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt