Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i ulicą Tuwima.

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Od niedzieli 4 października będziemy jeździć w obu kierunkach po ul. Sienkiewicza, od trasy W-Z do ul. Tuwima. - Remont tego odcinka był szczególnie trudny i pracochłonny, głownie z powodu konieczności wymiany zarówno instalacji wodociągowej, jak i gazowej. Oczywiście efekty remontu tego odcinka, to nie tylko nowa infrastruktura, do której zostały podłączone wszystkie budynki, ale również nowe chodniki, nowa nawierzchnia ulicy, wyniesione przejścia dla pieszych oraz zieleń, której dawniej na tej dość ciasnej ulicy nie było. W sumie, na całym odcinku ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i ul. Narutowicza posadzimy 61 drzew i ponad 3,5 tys. krzewów - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wciąż trwają prace na odcinku ul. Sienkiewicza pomiędzy ulicami Tuwima i Nawrot. Dyrektor Agnieszka Kowalewska-Wójcik zapewnia, że jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to prace zostaną tam zakończone do końca 2020 r. Prace w tej części ul. Sienkiewicza posuwają się szybciej niż na pierwszym odcinku, m.in. dlatego, że nie jest wymieniana instalacja wodociągowa i gazociąg.

Wraz z oddaniem do użytku tego odcinka ul. Sienkiewicza powróci na nią autobus N3. Natomiast autobusy linii 57 w dalszym ciągu będą jeździły po ul. Kilińskiego (kier. południowy) oraz po ul. Sienkiewicza (na północ). Linia 57 wróci na swoją starą trasę dopiero po zakończeniu prac na drugim odcinku ul. Sienkiewicza.

Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich dodaje: - Drzewa, które sadzimy przy ul. Sienkiewicza to lipy z koronami formowanymi na palmecie, które sprawdziły się na ul. Gdańskiej. Pojawi się też zieleń niska w postaci liliowców i berberysów. We wszystkich miejscach, w których sadzimy rośliny montowany jest również system nawadniający, wyposażony w czujniki deszczu, co pozwoli na ekonomiczne gospodarowanie wodą do podlewania. Na ul. Sienkiewicza pojawią się również nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Wymienione zostaną też uliczne latarnie (nie będzie się to wiązało z utrudnieniami w ruchu).

Dzięki tym zmianom przebudowana ul. Sienkiewicza będzie spójna z pozostałymi realizowanymi w śródmieściu inwestycjami. Poprawi się również komfort i estetyka centrum naszego miasta.

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt