Na ulicach Łodzi znaleziono papugi. Straż Miejska apeluje do właścicieli

Na ulicach Łodzi znaleziono dwie papugi. Obecnie ptaki przebywają pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19.

Osiem znalezionych papużek przebywa pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu, na posterunku przy ul. Rydla 19.  -  fot. Radosław Jóźwiak
Osiem znalezionych papużek przebywa pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu, na posterunku przy ul. Rydla 19. , fot. Radosław Jóźwiak

Jedną z papug, z gatunku papużek falistych, znalazł dyrektor Biura Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki UMŁ Mariusz Goss. Odnalezione na ul. Wólczańskiej przy ul. A. Struga zwierzę przekazał strażnikom miejskim z Animal Patrolu. Papużka ma niebieskie upierzenie, jest zdrowa, ale ma problemy z lataniem. Druga papuga z gatunku Nimfy o pastelowo-żółtym upierzeniu z ciemnymi skrzydłami, wleciała do jednego z mieszkań przy ul. Grota-Rowieckiego. Właściciel powiadomił o zajściu straż miejską, która zajęła się zwierzątkiem.

Obie zguby znajdują się pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu. Przebywają w towarzystwie sześciu innym papużek znalezionych w przeciągu ostatniego półtora roku w Łodzi. W celu odzyskania ptaszków właściciele mogą zgłaszać się na posterunek Straży Miejskiej zlokalizowany przy ul. Rydla 19.

Sekcja Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadza średnio ok. 20-30 akcji dziennie. Realizuje zgłoszenia dotyczące zwierząt błąkających się bez opieki, ratuje zwierzęta poszkodowane w wypadkach, przeprowadza kontrole dobrostanu zwierząt oraz zajmuje się sprawami związanymi z zaniedbywaniem i znęcaniem się nad zwierzętami.

W wakacje szczególnie wzrasta liczba interwencji w stosunku do zwierząt porzuconych. Jednym z tego typu przypadków jest znalezienie na śmietniku świnki morskiej, która również przebywa pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19. Aby takich przypadków uniknąć funkcjonariusze apelują, by zwracać większą uwagę na zwierzęta i reagować, gdy potrzebują pomocy. Zgłoszenia przyjmowane są na nr alarmowy: 986.

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

Kontakt