Na ulicach Łodzi znaleziono papugi. Straż Miejska apeluje do właścicieli

Na ulicach Łodzi znaleziono dwie papugi. Obecnie ptaki przebywają pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19.

Osiem znalezionych papużek przebywa pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu, na posterunku przy ul. Rydla 19.  -  fot. Radosław Jóźwiak
Osiem znalezionych papużek przebywa pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu, na posterunku przy ul. Rydla 19. , fot. Radosław Jóźwiak

Jedną z papug, z gatunku papużek falistych, znalazł dyrektor Biura Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki UMŁ Mariusz Goss. Odnalezione na ul. Wólczańskiej przy ul. A. Struga zwierzę przekazał strażnikom miejskim z Animal Patrolu. Papużka ma niebieskie upierzenie, jest zdrowa, ale ma problemy z lataniem. Druga papuga z gatunku Nimfy o pastelowo-żółtym upierzeniu z ciemnymi skrzydłami, wleciała do jednego z mieszkań przy ul. Grota-Rowieckiego. Właściciel powiadomił o zajściu straż miejską, która zajęła się zwierzątkiem.

Obie zguby znajdują się pod opieką strażników miejskich z Animal Patrolu. Przebywają w towarzystwie sześciu innym papużek znalezionych w przeciągu ostatniego półtora roku w Łodzi. W celu odzyskania ptaszków właściciele mogą zgłaszać się na posterunek Straży Miejskiej zlokalizowany przy ul. Rydla 19.

Sekcja Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi przeprowadza średnio ok. 20-30 akcji dziennie. Realizuje zgłoszenia dotyczące zwierząt błąkających się bez opieki, ratuje zwierzęta poszkodowane w wypadkach, przeprowadza kontrole dobrostanu zwierząt oraz zajmuje się sprawami związanymi z zaniedbywaniem i znęcaniem się nad zwierzętami.

W wakacje szczególnie wzrasta liczba interwencji w stosunku do zwierząt porzuconych. Jednym z tego typu przypadków jest znalezienie na śmietniku świnki morskiej, która również przebywa pod opieką strażników miejskich z posterunku przy ul. Rydla 19. Aby takich przypadków uniknąć funkcjonariusze apelują, by zwracać większą uwagę na zwierzęta i reagować, gdy potrzebują pomocy. Zgłoszenia przyjmowane są na nr alarmowy: 986.

Polecane aktualności

Call Center Senior - 42 638 55 00 -  fot. Licencja CC0

Call Center Senior. Uruchomiliśmy specjalny telefon dla seniorów

BRP

Apelujemy do łódzkich seniorów, by dbali o siebie, nie wychodząc z domu lub też wychodząc z domu... więcej

Nowa secesyjna wiata na al. Kościuszki przy al. Mickiewicza -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Secesja na przystankach. Nowy wygląd wiat

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Wraz z mieszkańcami wypracowaliśmy nowy wygląd secesyjnych wiat przystankowych. Lepiej ochronią... więcej

Nowy asfalt na ul. Pomorskiej

BRP

Mieszkańcy wybrali, miasto wykonało. Zakończyły się prace przy wymianie nawierzchni ul. Pomorskiej w... więcej

Podwórko kamienicy przy Wschodniej 24 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Zielony skwer z placem zabaw i nasadzenia przy Wschodniej 24

Wojciech Markiewicz / BRP

Dobiegł końca remont kolejnej kamienicy rewitalizowanej w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (19.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt