Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do odnowionych wnętrz domu kultury "502" i tym samym stanie się pierwszym kinem na Widzewie.

Zakończył się generalny remont domu kultury ,,502”.

- Dziś z ogromną radością witam Państwa w Domu Kultury "502" filii Widzewskich Domów Kultury. To co od razu przyciąga wzrok: na zewnątrz budynku kolorowa mozaikowa elewacja, ale placówka wzbogaciła się również m.in. o galerię na tarasie, nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy oraz odnowione sale warsztatowe i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi

W budynku technicznym wykonano nowy szyb windowy oraz zamontowano windę osobową dla transportu osób niepełnosprawnych na poziom 1-go piętra. Przebudowano pomieszczenia na zapleczu sceny. W budynku technicznym zakończono prace ociepleniowe zewnętrzne oraz wykonano nowe porycie dachu – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

W budynku ruszy też niebawem jedyne kino na Widzewie. 

Kino Przytulne rozpoczęło działalność w 2014 roku w Łódzkim Domu Kultury, od marca będzie kontynuowało działalność w zupełnie nowym miejscu, na Widzewie w Domu Kultury "502". Kino Przytulne należy do elitarnej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, zrzeszających kina prezentujące przede wszystkim niekomercyjny repertuar o wysokich walorach artystycznych.

W programie Kina Przytulnego dominują fabularne filmy nie-amerykańskie (głównie europejskie), dokumenty, rejestracje koncertów muzycznych i pokazy filmów turystycznych.

Bardzo dziękuję, że dyrekcja Widzewskich Domów Kultury odpowiedziała na mój apel. Kino Przytulne wciąż będzie funkcjonować. Jestem przekonany, że zadomowimy się w tym miejscu, proponując mieszkańcom Widzewa zupełnie nową propozycję. Będziemy jedynym kinem w tej części miasta, a to jest duże wyzwanie i zobowiązanie – mówi Jacek Krajewski, Kino Przytulne

Kino Przytulne rozpocznie seanse w DK "502" przy ulicy A. Sacharowa 18 - 2 marca o godz. 13. Seanse będą odbywały się w poniedziałki oraz wtorki, środy i czwartki. W marcu zaplanowano seanse turystyczne, blok filmów z Elizabeth Taylor, słynne operetki, czy seanse biograficzne. Bilety będą do nabycia na 20 minut przed każdym seansem.

Poza nowościami i premierami, widzowie znajdą także obrazy należące do klasyki kina światowego. Podstawową zasadą przy układaniu programu jest unikanie filmów, które są prezentowane w multipleksach, a poszukiwanie unikalnych filmowych "perełek", które warto i trzeba pokazać.

Podstawowa zasada funkcjonowania kina brzmi: BEZ KOMERCJI, BEZ POPCORNU I BEZ REKLAM!

Remont DK "502" został zrealizowany w ramach projektu "Nowa kultura. Zwiększenie atrakcyjności i dostępności łódzkich domów kultury" , który objął inwestycje w trzech łódzkich domach kultury (wkład UMŁ: 2 786 051, 62 zł):

  • Dom Kultury "502" (ul. A. Sacharowa 18) - koszt inwestycji: 2 495 000 zł
  • Poleski Ośrodek Sztuki (ul. Krzemieniecka 2a) - koszt inwestycji: 2 706 000 zł
  • Ośrodek Kultury "Górna" (ul. Siedlecka 1) - koszt inwestycji: 2 214 000 zł

Całkowity koszt projektu to 8 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 5 213 948, 38 zł

Projekt zostanie zakończony w 2020 roku.

Polecane aktualności

Łódź ma nowy żłobek! Rekrutacja trwa do 24 kwietnia

Jolanta Baranowska / BRP

Nowoczesny budynek stanął przy ul. Kmicica na Olechowie. Rozpoczął się nabór do placówki. 60... więcej

Wybory -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Wybory 2020: pismo wiceprezydenta Adama Wieczorka do Joanny Pieńkowskiej, komisarza wyborczego w Łodzi

BRP

Pismo skierowane przez wiceprezydenta Łodzi Adama Wieczorka do pani Joanny Pieńkowskiej, komisarza... więcej

W czerwcu 2018 roku ruszył kolejny etap rewitalizacji osiedla - do końca 2021 roku modernizacji poddanych zostanie 29 budynków. -  fot. UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nie zamierzają zejść z budowy. Mimo epidemii trwają intensywne prace remontowe przy ulicy... więcej

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Kontakt