Na zaciągniętym ręcznym

Kibice łódzkiego szczypiorniaka nie mają powodów do zadowolenia. Dwie łódzkie ekipy reprezentujące nasze miasto na szczeblu I ligi przegrały swoje ostatnie mecze ligowe. Piłkarze ręczni Anilany jeszcze na 6 minut przed końcem prowadzili, ale ostatecznie przegrali w Ostrowie. Zawodniczki ChKS są w dużym kryzysie i zostały rozbite przez KS Kościerzynę.

Pierwsza połowa pojedynku w Ostrowie Wielkopolskim była bardzo wyrównana. Prowadzenie w tej części meczu zmieniało się jak w kalejdoskopie - żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. Do przerwy o jedno trafienie lepsi byli podopieczni trenera Adama Jędraszczyka. Po zmianie stron dużo lepiej prezentowali się łodzianie, którzy byli bardzo skuteczni i przejęli inicjatywę na parkiecie. W 40 minucie gry Anilana prowadziła różnicą 5 trafień. Co więcej na dziesięć minut przed końcową syreną łódzcy szczypiorniści wygrywali 29:25. Niestety w najważniejszej fazie meczu gar łódzkiej ekipy posypała się, a gospodarze seryjnie trafiali - na dziewięć ich bramek łodzianie odpowiedzieli zaledwie jedną.

KRP Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Anilana Łódź 34:30 (15:16)

Bramki dla Anilany: Jan Matyjasik 7, Marcin Matyjasik 4, Kamil Katusza 4, Jakub Winiarski 3, Szymon Krajewski 3, Tomasz Wawrzyniak 3, Jan Stolarski 2, Piotr Jędraszczyk 2, Konrad Czech 1, Bartosz Pawlak 1.

Była to ósma porażka piłkarzy ręcznych Anilany w obecnych rozgrywkach grupy B I ligi mężczyzn. Drużyna z ul. Sobolowej po jedenastu kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli. Nad kolejnym w tabeli MKS-em Leszno ma cztery "oczka" przewagi. Następny mecz zostanie rozegrany dopiero w przyszłym roku, kiedy to rozpocznie się druga runda fazy zasadniczej (8-9 lutego).

Szczypiornistki ChKS PŁ Łódź swoje ostatnie zwycięstwo ligowe zanotowały w szóstej kolejce w meczu z MKS Karczew (21:20). Od tego czasu zawodniczki prowadzone przez duet trenerów Agnieszkę Kowalską i Tomasza Walickiego wszystko przegrywają. Niestety nie inaczej było w miniony weekend. W sobotę w Kościerzynie od początku meczu rządziły gospodynie, które bardzo szybko uzyskały kilku punktową przewagę. Faworytki tego pojedynku na przerwę schodziły z prowadzeniem 18:12. Po zmianie stron zespół z ul. Kosynierów Gdyńskich grał bardzo nieskutecznie i zdobył zaledwie siedem bramek. Rywalki były bezlitosne i przez dwadzieścia minut były w stanie pokonać bramkarki ChKS-u aż 21 razy!

KS Kościerzyna - ChKS PŁ Łódź 39:19 (18:12)

Bramki dla ChKS-u: Milena Walicka 5, Marlena Gitzel 3, Martyna Agata 3, Beata Walicka 2, Małgorzata Kisiel 2, Wiktoria Szymczak 2, Magdalena Borowiec 1, Natalia Kowalska 1.

W tabeli grupy A pierwszej ligi ChKS Łódź z dorobkiem 6 punktów zajmuje dwunaste miejsce w tabeli i swojego dorobku już nie poprawi, ponieważ łódzki zespół rozegrał wszystkie jedenaście spotkań i w przyszłej serii gier będzie pauzował. Runda rewanżowa zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku.

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt