Na zaciągniętym ręcznym

Kibice łódzkiego szczypiorniaka nie mają powodów do zadowolenia. Dwie łódzkie ekipy reprezentujące nasze miasto na szczeblu I ligi przegrały swoje ostatnie mecze ligowe. Piłkarze ręczni Anilany jeszcze na 6 minut przed końcem prowadzili, ale ostatecznie przegrali w Ostrowie. Zawodniczki ChKS są w dużym kryzysie i zostały rozbite przez KS Kościerzynę.

Pierwsza połowa pojedynku w Ostrowie Wielkopolskim była bardzo wyrównana. Prowadzenie w tej części meczu zmieniało się jak w kalejdoskopie - żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi. Do przerwy o jedno trafienie lepsi byli podopieczni trenera Adama Jędraszczyka. Po zmianie stron dużo lepiej prezentowali się łodzianie, którzy byli bardzo skuteczni i przejęli inicjatywę na parkiecie. W 40 minucie gry Anilana prowadziła różnicą 5 trafień. Co więcej na dziesięć minut przed końcową syreną łódzcy szczypiorniści wygrywali 29:25. Niestety w najważniejszej fazie meczu gar łódzkiej ekipy posypała się, a gospodarze seryjnie trafiali - na dziewięć ich bramek łodzianie odpowiedzieli zaledwie jedną.

KRP Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Anilana Łódź 34:30 (15:16)

Bramki dla Anilany: Jan Matyjasik 7, Marcin Matyjasik 4, Kamil Katusza 4, Jakub Winiarski 3, Szymon Krajewski 3, Tomasz Wawrzyniak 3, Jan Stolarski 2, Piotr Jędraszczyk 2, Konrad Czech 1, Bartosz Pawlak 1.

Była to ósma porażka piłkarzy ręcznych Anilany w obecnych rozgrywkach grupy B I ligi mężczyzn. Drużyna z ul. Sobolowej po jedenastu kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli. Nad kolejnym w tabeli MKS-em Leszno ma cztery "oczka" przewagi. Następny mecz zostanie rozegrany dopiero w przyszłym roku, kiedy to rozpocznie się druga runda fazy zasadniczej (8-9 lutego).

Szczypiornistki ChKS PŁ Łódź swoje ostatnie zwycięstwo ligowe zanotowały w szóstej kolejce w meczu z MKS Karczew (21:20). Od tego czasu zawodniczki prowadzone przez duet trenerów Agnieszkę Kowalską i Tomasza Walickiego wszystko przegrywają. Niestety nie inaczej było w miniony weekend. W sobotę w Kościerzynie od początku meczu rządziły gospodynie, które bardzo szybko uzyskały kilku punktową przewagę. Faworytki tego pojedynku na przerwę schodziły z prowadzeniem 18:12. Po zmianie stron zespół z ul. Kosynierów Gdyńskich grał bardzo nieskutecznie i zdobył zaledwie siedem bramek. Rywalki były bezlitosne i przez dwadzieścia minut były w stanie pokonać bramkarki ChKS-u aż 21 razy!

KS Kościerzyna - ChKS PŁ Łódź 39:19 (18:12)

Bramki dla ChKS-u: Milena Walicka 5, Marlena Gitzel 3, Martyna Agata 3, Beata Walicka 2, Małgorzata Kisiel 2, Wiktoria Szymczak 2, Magdalena Borowiec 1, Natalia Kowalska 1.

W tabeli grupy A pierwszej ligi ChKS Łódź z dorobkiem 6 punktów zajmuje dwunaste miejsce w tabeli i swojego dorobku już nie poprawi, ponieważ łódzki zespół rozegrał wszystkie jedenaście spotkań i w przyszłej serii gier będzie pauzował. Runda rewanżowa zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku.

Polecane aktualności

Autobus MPK -  fot. Archiwum UMŁ

Pierwsze elektryczne autobusy w Łodzi

MPK-Łódź

MPK–Łódź wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na dostawę 17 autobusów elektrycznych.  To... więcej

Skrzyżowanie ulic Giewont i Kalatówki -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje drogi na Sikawie

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zamiast kałuż, kurzu i dziur, równe drogi z chodnikami i zieleńce. Kolejne ulice na Sikawie... więcej

Pusta klasa szkolna -  fot. licencja CC0

Czy 1 września uczniowie wrócą do szkół? Samorządy czekają na wytyczne rządu, których nie ma

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Sytuacja jest niepewna, bo liczba zakażeń w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie, a Ministerstwo... więcej

Centrum Rentgenowskie w poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

BRP

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało... więcej

Festiwal Światła 2019 na ul. Piotrkowskiej (zdjęcie archiwalne) -  fot. Archiwum UMŁ

W Łodzi łączą się dwie instytucje i pięć domów kultury. Cel - większa dostępność kultury w dobie pandemii

BRP

Sieciowanie instytucji kultury to połączenie dwóch silnych ośrodków kultury w Łodzi (Akademickiego... więcej

Kontakt