Nabór do miejskich przedszkoli według nowych kryteriów

1 kwietnia ma się rozpocząć rekrutacja do miejskich przedszkoli, gdzie dla maluchów przygotowano ponad 18 tys. miejsc. Ale o tym ile ostatecznie będzie dla dzieci, które będą zapisywane po raz pierwszy okaże się pod koniec marca, kiedy zakończy się zbieranie do rodziców obecnych przedszkolaków deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Dziecko rysuje
Wzorem lat minionych rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów.

Wzorem lat minionych rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów. W rekrutacji podstawowej obowiązują kryteria ustawowe natomiast w uzupełniającej - gminne i tu łódzkich rodziców czeka zmiana. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej 20 pkt. będzie przyznawane za obowiązkowe szczepienia, któremu ma kandydat na przedszkolaka.

W rekrutacji biorą udział dzieci z rocznika 2018 - 2015, według danych demograficznych w populacji jest ponad 22 tys. maluchów z tych roczników, ale nie wiadomo ile z nich mieszka w Łodzi i czy rodzice wszystkich będą zainteresowani wychowaniem przedszkolnym.

Listy kandydatów zakwalifikowanych będą znane 7 maja.

Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ: - To co najważniejsze: w placówkach miejskich na pewno nie zabraknie miejsca dla żadnego dziecka, podobnie jak w latach poprzednich. Ważna zmiana w rekrutacji polega na tym, że z uwagi na COVID 19 będzie tylko w formie elektronicznej, a więc rodzice zalogują się do systemu, wybiorą 3 placówki a następnie wydrukują wniosek, podpiszą i zeskanowany wraz z załącznikami prześlą drogą elektroniczną.

Aneta Sochacka, Wydział Edukacji UMŁ: - Zwracam uwagę rodzicom, którzy zechcą przepisać dziecko do innej placówki, że nie można tego zrobić przenosząc dokumenty czy zgłaszając pociechę do nowego przedszkola. Dziecko musi wziąć udział w rekrutacji tak jakby po raz pierwszy było zapisywane.

Polecane aktualności

DK 502

Nowe przestrzenie to nowe możliwości w łódzkiej kulturze

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nowe przestrzenie to nowe możliwości. Jak wygląda łódzka kultura po epidemii i jakie atrakcje... więcej

Stypendia Prezydenta Miasta Łodzi - plakat

Mamy ponad 600 tys. zł na stypendia dla studentów łódzkich szkół wyższych

BRGiWM

15 czerwca rozpoczyna się XI edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów... więcej

Półkolonie ze Strażą Miejską

Rozpoczynają się zapisy na letnie półkolonie w Łodzi

BRP

Gry terenowe, nauka bezpiecznej jazdy rowerem, hulajnogą - tak będą wyglądać wakacje ze Strażą... więcej

Kilińskiego 28

Łódź rewitalizacja. Wkrótce rozpoczną się prace w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 28

Małgorzata Loeffler / ZIM

Powstaną w niej mieszkania komunalne i lokale. Nie zabraknie zielonego podwórka z placem zabaw,... więcej

EC1

Miasta z głową

Grzegorz Gawlik / UMŁ

I Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych już za tydzień w Łodzi! Jaki jest cel... więcej

Kontakt