Nabór do miejskich przedszkoli według nowych kryteriów

1 kwietnia ma się rozpocząć rekrutacja do miejskich przedszkoli, gdzie dla maluchów przygotowano ponad 18 tys. miejsc. Ale o tym ile ostatecznie będzie dla dzieci, które będą zapisywane po raz pierwszy okaże się pod koniec marca, kiedy zakończy się zbieranie do rodziców obecnych przedszkolaków deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Dziecko rysuje
Wzorem lat minionych rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów.

Wzorem lat minionych rodzice będą wskazywać 3 przedszkola według preferencji od najważniejszego, a o miejscu zadecyduje liczba zdobytych punktów. W rekrutacji podstawowej obowiązują kryteria ustawowe natomiast w uzupełniającej - gminne i tu łódzkich rodziców czeka zmiana. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej 20 pkt. będzie przyznawane za obowiązkowe szczepienia, któremu ma kandydat na przedszkolaka.

W rekrutacji biorą udział dzieci z rocznika 2018 - 2015, według danych demograficznych w populacji jest ponad 22 tys. maluchów z tych roczników, ale nie wiadomo ile z nich mieszka w Łodzi i czy rodzice wszystkich będą zainteresowani wychowaniem przedszkolnym.

Listy kandydatów zakwalifikowanych będą znane 7 maja.

Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ: - To co najważniejsze: w placówkach miejskich na pewno nie zabraknie miejsca dla żadnego dziecka, podobnie jak w latach poprzednich. Ważna zmiana w rekrutacji polega na tym, że z uwagi na COVID 19 będzie tylko w formie elektronicznej, a więc rodzice zalogują się do systemu, wybiorą 3 placówki a następnie wydrukują wniosek, podpiszą i zeskanowany wraz z załącznikami prześlą drogą elektroniczną.

Aneta Sochacka, Wydział Edukacji UMŁ: - Zwracam uwagę rodzicom, którzy zechcą przepisać dziecko do innej placówki, że nie można tego zrobić przenosząc dokumenty czy zgłaszając pociechę do nowego przedszkola. Dziecko musi wziąć udział w rekrutacji tak jakby po raz pierwszy było zapisywane.

Polecane aktualności

Stanowiska front office w Wydziale Finansowym UMŁ w godzinach od 7:00 do 20:00

Od poniedziałku 8 marca br. sprawy dotyczące podatków i opłat załatwisz w Urzędzie Miasta Łodzi w... więcej

“Szkoła Zero Waste”

„SZKOŁA ZERO WASTE” czyli łódzcy uczniowie w akcji!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Zakończył się projekt „Szkoła Zero Waste”, w którym przez 3 miesiące uczniowie z klas IV-VIII ze... więcej

DUMNI Z ZALEWAJKI

DUMNI Z ZALEWAJKI przywracają kulinarne tradycje Łodzi

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Kiedyś podstawa na łódzkich stołach, dziś – trochę zapomniana. Za chwilę to się zmieni! Zalewajka,... więcej

Manufaktura - Karta Łodzianina

Około 16 tysięcy osób złożyło już wniosek o Kartę Łodzianina

Jacek Słodziński / BPiNM

1 marca wystartowała Karta Łodzianina – system atrakcyjnych zniżek zachęcających mieszkańców do... więcej

Ekspresowa budowa nowego woonerfu

Łódź Rewitalizacja: ekspresowa budowa nowego woonerfu.

Aleksandra Hac / UMŁ

Szpaler drzew, które na wiosnę zakwitną na różowo, tysiąc krzewów, szerokie chodniki, ławki, nowe... więcej

Kontakt