Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Łódź Design Festival

Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival znalazł się wśród laureatów dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie designu. Został wyróżniony wśród największych osobowości świata kultury, twórców, mecenasów i animatorów, których aktywna działalność w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju i upowszechniania kultury w Polsce. Kategoria „design” została wręczona w historii Nagrody MKiDN po raz pierwszy.

Łódź Design Festival -  fot. Archiwum UMŁ
Łódź Design Festival , fot. Archiwum UMŁ

Podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie przyznano wyróżnienia dla najważniejszych osobowości świata kultury. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodził wybitne postaci, które swoją aktywnością i ogromną pasją, przyczyniają się do szerzenia świadomości kulturowej i artystycznej w Polsce. Po raz pierwszy w historii nagrody, wyróżnienie przyznano przedstawicielowi świata designu. Dyrektor Łódź Design, Michał Piernikowski zaznaczył, że nagrodę traktuje jako wyróżnienie dla całego zespołu, środowiska i instytucji, zebranych wokół miasta Łodzi oraz przy Art_Inkubatorze, miejscu dedykowanym młodym twórcom.   

W dziedzinie „sztuki wizualne” nagrodę otrzymał Janusz Kapusta, rysownik, scenograf i gość specjalny zeszłorocznej edycji Łódź Design. Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przyznawana od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury za całokształt działalności lub wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. Prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego podkreślić i zauważyć najważniejsze nurty i zjawiska polskiej kultury i sztuki. Tym istotniejszy jest fakt, że po raz pierwszy, wyróżnienie w nowej kategorii otrzymał łódzki twórca, a tym samym dziedzina sztuki od lat wspierana przez Miasto Łódź. Michałowi Piernikowskiemu, Dyrektorowi Łódź Design Festival, składamy najserdeczniejsze gratulacje.

Polecane aktualności

Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka -  fot. Monika Pawlak

Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół

Monika Pawlak / BRP

Zaledwie 163 uczniów z klas I - III zjawiło się dziś w szkołach po długiej przerwie spowodowanej... więcej

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży przebywających w czasie II wojny światowej w obozie przy ul. Przemysłowej w Łodzi.  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Pamięć pękniętego serca

Edyta Glińska

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży... więcej

Łódź z perspektywy czołowej firmy rekrutacyjnej

Mateusz Sipa

Czy w Łodzi zarabia się dużo mniej niż w innych polskich miastach? Jaki jest potencjał statusu Łodzi... więcej

Wsparcie dla przedsiębiorców - ponad 125 mln zł z PUP i poręczenia kredytowe z Bionanoparku

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiDŁ

W czasie epidemii koronawirusa ważne jest wsparcie dla przedsiębiorców - utrzymanie ich działalności... więcej

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... więcej

Kontakt