Najgłośniejszy maraton w Polsce

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

„Wyszliśmy z założenia, że skoro nie możemy być największym i najbogatszym maratonem w Polsce, to będziemy najgłośniejszym. W tym roku postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel, aby na trasie powstało 50 punktów kibicowania. Co kilkaset metrów będzie się więc coś działo przy trasie. Mamy nadzieję, że spowoduje to efekt kuli śnieżnej i jeszcze więcej łodzian zainteresuje się tym, co robimy" - poinformował na konferencji prasowej dyrektor biegu Michał Drelich.

Trasa maratonu się nie zmieni, ale nowością będzie oprawa imprezy. Pojawią się strefy muzyczne. Pierwsza - disco i muzyki klubowej - będzie towarzyszyć biegaczom od 7 do 14 km. Później królować będą: rock and roll (14-21 km), jazz i muzyka ludowa (21-28 km), pop (28-35 km) oraz muzyka świata (od 35 km do mety). Łącznie ma wystąpić 26 zespołów. Za oprawę będzie odpowiadał dyr. artystyczny imprezy Piotr Rogucki z zespołu Coma, który zamierza również pokonać całą trasę maratonu w czasie poniżej 4 godzin.

Z nietypowej oprawy zawodów jest zadowolony wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, który być może wystąpi w biegu na 10 km. „Chcieliśmy stworzyć imprezę, która będzie przyciągała na trasę profesjonalnych sportowców, ale też zwykłych mieszkańców Łodzi. Myślę, że te punkty kibicowania i strefy muzyczne zwiększą zainteresowanie maratonem, który tradycyjnie już promujemy hasłem - Łódź się zmienia. Kilka lat temu z panią prezydent Hanną Zdanowską daliśmy słowo, że każdego roku na trasie maratonu będzie można zobaczyć coś nowego. I tego słowa dotrzymujemy. W tym roku nowością będzie otwarty niedawno dworzec Łódź Fabryczna" - powiedział Trela.

Zapisy do siódmej edycji łódzkiego maratonu rozpoczęły się 8 grudnia 2016. Przez sześć tygodni po tysiąc osób opłaciło udział w biegach: głównym i na 10 km. W tym pierwszym limit uczestników ustalono na 2 tys. a w drugim na 3 tys. Do udziału w rywalizacji zapisano już również ponad 300 dzieci, które będą biegać na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2.

W niedzielę 5 lutego rozpoczną się bezpłatne, otwarte treningi przygotowujące do tegorocznego maratonu. Na razie tajemnicą jest nazwisko osoby, która pobiegnie z numerem 1. Z reguły jest on zastrzeżony dla największej gwiazdy imprezy, jednak w tym roku został wystawiony na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapłacono za niego ponad 1 tys. zł, ale organizatorzy nie zdradzili nazwiska nabywcy.

Szczegółowe informacje dot. Maratonu Łódź można znaleźć tutaj.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Pałac Poznańskich z nową iluminacją -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódzki Luwr po remoncie. Od wtorku możemy podziwiać nową iluminację!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

We wrześniu zakończył się trzyletni remont pałacu Izraela Poznańskiego, siedziby Muzeum Miasta... więcej

MOON Lodz -  Paweł Łacheta / UMŁ

„MOON Lodz” świeci przy Piotrkowskiej 190

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Niedeptakowa, „górna” część ulicy wzbogaciła się w ostatnim czasie o kilka nowych lokali... więcej

Budowa Fuzji -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzka Fuzja rośnie. Kolejne inwestycje w dawnym imperium Karola Scheiblera

Materiały prasowe/Tomasz Walczak - UMŁ

Na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców,... więcej

Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty -  Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Zaczynamy projektowanie skweru Wiedźmina i zapraszamy Łodzian na warsztaty

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Południowa część placu Komuny Paryskiej, znana łodzianom jako Skwer Wiedźmina, zostanie... więcej

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Kontakt