Najgłośniejszy maraton w Polsce

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

Tegoroczny DOZ Maraton Łódź ma być najgłośniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wzdłuż trasy kwietniowego biegu pojawi się 50 punktów kibicowania i pięć stref muzycznych, w których wystąpi 26 zespołów.

„Wyszliśmy z założenia, że skoro nie możemy być największym i najbogatszym maratonem w Polsce, to będziemy najgłośniejszym. W tym roku postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel, aby na trasie powstało 50 punktów kibicowania. Co kilkaset metrów będzie się więc coś działo przy trasie. Mamy nadzieję, że spowoduje to efekt kuli śnieżnej i jeszcze więcej łodzian zainteresuje się tym, co robimy" - poinformował na konferencji prasowej dyrektor biegu Michał Drelich.

Trasa maratonu się nie zmieni, ale nowością będzie oprawa imprezy. Pojawią się strefy muzyczne. Pierwsza - disco i muzyki klubowej - będzie towarzyszyć biegaczom od 7 do 14 km. Później królować będą: rock and roll (14-21 km), jazz i muzyka ludowa (21-28 km), pop (28-35 km) oraz muzyka świata (od 35 km do mety). Łącznie ma wystąpić 26 zespołów. Za oprawę będzie odpowiadał dyr. artystyczny imprezy Piotr Rogucki z zespołu Coma, który zamierza również pokonać całą trasę maratonu w czasie poniżej 4 godzin.

Z nietypowej oprawy zawodów jest zadowolony wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, który być może wystąpi w biegu na 10 km. „Chcieliśmy stworzyć imprezę, która będzie przyciągała na trasę profesjonalnych sportowców, ale też zwykłych mieszkańców Łodzi. Myślę, że te punkty kibicowania i strefy muzyczne zwiększą zainteresowanie maratonem, który tradycyjnie już promujemy hasłem - Łódź się zmienia. Kilka lat temu z panią prezydent Hanną Zdanowską daliśmy słowo, że każdego roku na trasie maratonu będzie można zobaczyć coś nowego. I tego słowa dotrzymujemy. W tym roku nowością będzie otwarty niedawno dworzec Łódź Fabryczna" - powiedział Trela.

Zapisy do siódmej edycji łódzkiego maratonu rozpoczęły się 8 grudnia 2016. Przez sześć tygodni po tysiąc osób opłaciło udział w biegach: głównym i na 10 km. W tym pierwszym limit uczestników ustalono na 2 tys. a w drugim na 3 tys. Do udziału w rywalizacji zapisano już również ponad 300 dzieci, które będą biegać na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2.

W niedzielę 5 lutego rozpoczną się bezpłatne, otwarte treningi przygotowujące do tegorocznego maratonu. Na razie tajemnicą jest nazwisko osoby, która pobiegnie z numerem 1. Z reguły jest on zastrzeżony dla największej gwiazdy imprezy, jednak w tym roku został wystawiony na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapłacono za niego ponad 1 tys. zł, ale organizatorzy nie zdradzili nazwiska nabywcy.

Szczegółowe informacje dot. Maratonu Łódź można znaleźć tutaj.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej

Kontakt