Najgorszy wojewoda w kraju

- Niestety relacje pomiędzy wojewodą łódzkim a samorządem Łodzi są bardzo złe – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Miasto apelowało do wojewody o przeprowadzenie szeregu badań wśród pracowników przedszkoli i żłobków przed ich otwarciem. Zdrowie i życie dzieci jest absolutnie najważniejsze. Wojewoda łódzki nie odpowiedział na naszą prośbę. Łódź musiała sama zapłacić za badania aż 500 tys. zł. Następnie radni z Klubu PiS bezpardonowo zaatakowali Prezydent Miasta oraz Radę Miejską za to, że te środki finansowe zostały wydatkowane.

Podobne badania wśród pracowników zostały wykonane na Śląsku, a zlecone zostały przez wojewodę dolnośląskiego. Z kolei wojewoda pomorski doprowadził do utworzenia placówek, w których pobierane były wymazy z nosogardzieli. Podobne miejsca powstały w województwie wielkopolskim i dolnośląskim. W Łodzi punkty odbioru wymazów zaczęły pracować bardzo późno, dopiero 4 maja. Należy dodać, że utworzono je dzięki współpracy z marszałkiem, a nie wojewodą. Niestety wojewoda łódzki bardzo wszystkich zawiódł. Atakował również wymazobus, który miasto zakupiło za kwotę 162 tys. zł. A dlaczego wojewoda dolnośląski potrafił kupić osiem takich wymazobusów? Wielokrotnie pisaliśmy pisma do wojewody łódzkiego o wsparcie finansowe. Nie otrzymaliśmy żadnych pieniędzy. Zawiódł wszystkich mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Wojewoda łódzki jest reprezentantem rządu w terenie i powinien przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo – podkreślił Tomasz Kacprzak, radny Rady Miejskiej.

- W maju miasto podejmowało szereg akcji, które miały na celu walkę z koronawirusem. W naszym województwie jest wysoki współczynnik reprodukcji wirusa, zagrożenie nie minęło. Wojewoda cały czas pozostaje bierny, nie podejmuje żadnych działań. Nie wypełnia prawidłowo swoich obowiązków. Podjął decyzję o przejęciu wszystkich łódzkich strażników miejskich. Od kilku miesięcy Straż Miejska nie realizuje zgłoszeń łodzian. Wojewoda nie reaguje na żadne pismo od Prezydent Miasta. Co robił przez ostatni miesiąc? Dlaczego nie kontaktował się z mieszkańcami? Z jakiego powodu nie walczył o pieniądze dla mieszkańców województwa łódzkiego? – pytał radny Tomasz Kacprzak.

Polecane aktualności

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Remontowana fasada miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Prawie 2 mln zł na modernizacje miejskich żłobków w 2020 r.

Jolanta Baranowska / BRP

Kończy się kompleksowy remont miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A. W tym roku ma być... więcej

Prace budowlane w kamienicy ul. Zielonej -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zielona 6 – najbardziej zielony adres w mieście – nie tylko z nazwy

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już od najbliższego poniedziałku (28 września) mogą zgłaszać się chętni na wynajem lokali przy... więcej

Pokaz Światło Przyszłości (wizualizacja) -  mat. Biuro prasowe ŁMF

Light.Move.Festival 2020 w ten weekend!

BRP

Już w ten weekend odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Light.Move.Festival, największego wydarzenia... więcej

Bezzwrotne pożyczki i dotacje dla przedsiębiorczych, którzy chcą otworzyć własny biznes w Łodzi

Marcin Masłowski / BRP

Łódź wspiera rozwój małych firm. Projekt „Łódzka Rewita III” zakłada bezzwrotne wsparcie dla osób... więcej

Kontakt