Najważniejsza motywacja. Możemy dać miłość i opiekę.

Już po raz drugi bohaterami katolickiego programu "Depozyt Wiary" w TVP3 Łódź jest rodzina zastępcza z Łódzkiego. Tym razem reporter odwiedził dom państwa Trzepockich.

Pomysł, by zostać rodziną zastępczą, pojawił się, gdy pani Agnieszka zobaczyła ogłoszenie Fundacji Happy Kids. Od tego momentu potrzebowali jeszcze roku, by zdecydować, że są gotowi przystąpić do szkolenia. - To musi być przemyślana decyzja - podkreśla pani Agnieszka.


Od 8 lat opiekują się Filipem i jego bratem Arturem, którzy swoje wczesne dzieciństwo spędzili w domu dziecka. - W papierach byli zdrowi. Dopiero później wyszły ich niepełnosprawności - komentuje pan Sylwester. Po badaniach okazało się, że jeden z chłopców ma autyzm, a drugi - FAS.


W międzyczasie na świat przyszła ich biologiczna córka Maja. Jej rodzice nie ukrywają, że to cud, bo lekarze nie dawali im szans na bycie rodzicami. Jej pojawienie się w rodzinie traktują jako podziękowanie od Boga za to, co robią na co dzień dla innych dzieci. Gdy Majka miała roczek, zamieszkała z nimi nowo narodzona dziewczynka. Zajmowali się nią przez 1,5 roku, a później trafiła ona do adopcji zagranicznej. - To było trudne rozstanie, bo dziewczynki były ze sobą bardzo związane - wspominają.


Rozstali się także z chłopcem, który wrócił do swojej mamy biologicznej. Nie wykluczają, że do swojego domu przyjmą jeszcze kolejne dzieci.

Reportaż o rodzinie państwa Trzepockich zobaczycie na stronie lodz.tvp.pl/819832/depozyt-wiary w odcinku z 16.02. zatytułowanym "Nagroda".

Polecane aktualności

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Kontakt