Najwyższy biurowiec w Łodzi kusi najemców nowoczesnymi przestrzeniami

Trwa komercjalizacja części biurowej i usługowo-handlowej najwyższego łódzkiego biurowca. Hi Piotrkowska, bo o tej inwestycji mowa, oficjalnie otworzyła się na łodzian i rozpoczęła działalność w ścisłym centrum miasta.

Wielofunkcyjny kompleks wieńczący od Południa zabudowę łódzkiego deptaku, zaczyna wypełniać się życiem. Ale...nowe marki i nowoczesna przestrzeń biurowa to nie wszystko, co wyróżnia ten adres.

Deweloper budynku, firma Master Management Group, z sukcesem zakończyła proces budowy i otrzymała zgodę na użytkowanie 21.000 mkw powierzchni biurowo – handlowo – usługowej. Poza korzyściami ekonomicznymi, na uwagę zasługuje fakt, że mieszkańcy uzyskali dostęp do nowej przestrzeni miejskiej w pasażu pomiędzy kompleksem Hi, a budynkiem Urzędu Miasta, oraz do placu, który tworzy kształt narożnika między mniejszym biurowcem a częścią hotelową. Jest to dodatkowa funkcja miastotwórcza, która wpłynęła na atrakcyjność tej lokalizacji i świadczy o harmonijnej kompozycji całego  zespołu.

Pierwsi najemcy części handlowo-usługowej i biurowej Hi rozpoczęli działalność w grudniu, a spora część przygotowuje się do otwarcia w I kw. bieżącego roku. Z powierzchni biurowej korzystają już pracownicy banku PKO BP, z kolei lokale usługowe na parterze mają za sobą drugi tydzień działalności. Pomimo odczuwalnego spowolnienia na rynku biur wywołanego pandemią i ograniczeniami w działaniu firm, kompleks cieszy się sporym zainteresowaniem przedsiębiorstw. W procesie negocjacji znajdują się umowy na kolejne 3 tys. mkw. powierzchni biurowych i zapytania na nawet 4 tys. mkw. Przekrój branż zgłaszających się do HI jest szeroki, od kancelarii prawnych, poprzez oddziały handlowe firm pragnących rozwinąć się w centralnej Polsce, po mocno aktywne podmioty z obszaru IT i e-commerce. Świadczy to o ponownym ożywieniu i wzroście zainteresowania najmem.

Mowa także o świetnie wyeksponowanych lokalach usługowych części parterowej budynku, których reprezentatywne witryny zwrócone frontem do Stajni Jednorożca działają na wyobraźnię przedsiębiorców. Firma MMG prowadzi intensywne rozmowy z chętnymi na pozostałe 30% powierzchni. Co więcej, duże zainteresowanie widać ze strony firm, które w związku np. z czasowymi ograniczeniami w działaniu galerii chętniej zwracają się w stronę atrakcyjnych lokalizacji przy ulicach handlowych. Dbamy o to, aby skomponować optymalny wachlarz usług, z których będą chętnie korzystać łodzianie – komentuje deweloper. 

Hi Piotrkowska, która oferuje łącznie 21 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A i 5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, zapewni najemcom nie tylko piękne widoki z panoramą zmieniającej się z każdym dniem Łodzi. Lokalizacja kompleksu w samym sercu miasta, przy dwupasmowej trasie Al. Józefa Piłsudskiego / Al. Adama Mickiewicza biegnącej na linii Północ-Południe, gwarantuje dobre skomunikowanie z dworcami, lotniskiem i drogami wylotowymi z miasta, a także szybki dostęp do szerokiej oferty kulturalnej, gastronomicznej i rekreacyjnej.

Master Management Group (MMG) jest inwestorem, deweloperem, agentem wynajmującym oraz zarządcą nieruchomości handlowych i biurowych zlokalizowanych w całej Polsce. Firma posiada piętnastoletnie doświadczenie na rynku. W historii swojej działalności, zespół MMG zarządzał, przejął i rozwinął ponad 350.000 mkw. powierzchni handlowej, a obecnie w portfolio firmy znajduje się 10 budynków o powierzchni 134.000 mkw.

 

Autor: Master Management Group

Polecane aktualności

Nasadzenia w Łodzi

Rekordowa liczba zielonych projektów w łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

103 projekty związane z zielenią i ochroną zwierząt – VIII edycja Budżetu Obywatelskiego pokazała na... więcej

Wizualizacja

Jeszcze w tym roku będzie można spacerować nowymi, zielonymi uliczkami w centrum Łodzi

Aleksandra Hac / UMŁ

Pod koniec roku przejdziemy nowym, zielonym pasażem z EC1 i podziemnego dworca do ul. Piotrkowskiej.... więcej

Kamienica przy ulicy Tuwima 52

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ul. Tuwima wprowadzili się najemcy i lokatorzy

Małgorzata Loeffler / ZIM

Do zrewitalizowanej dziewiętnastowiecznej kamienicy przy ulicy Tuwima 52 wprowadzili się najemcy... więcej

Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi

Oddziały miejskiego szpitala do remontu

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Na oddziałach: neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowym w szpitalu im.... więcej

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Kontakt