Narodowy Spis Powszechny w Łodzi - nowe punkty spisowe

Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny 2021. Udział w nim wziąć musi każdy Polak zameldowany w kraju.

Cała procedura spisu trwa ok 5-10 minut i zadawane są m.in. pytania o powierzchnię mieszkania, wykształcenie czy zawód i miejsce pracy. Nie ma pytań dotyczących zarobków czy posiadanego majątku.

Możliwości wzięcia udziału w spisie jest kilka – począwszy od samospisu dokonywanego na stronie https://spis.gov.pl/, samospisu telefonicznego pod numerem telefonu 22 279 99 99,  poprzez spis przy udziale rachmistrza spisowego, który zadzwoni z numeru 22 878 88 88, aż po osobistą wizytę w Gminnym Biurze Spisowym bądź w jednym z punktów spisowych zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Do tej pory  Łodzi spisanych jest ponad 40% mieszkańców. Dlatego w Łodzi, dla ułatwienia wypełnienia tego ustawowego obowiązku dla osób które chcą dokonać samospisu, a aktualnie nie mają dostępu do Internetu lub komputera uruchomiono specjalne miejsca spisowe:

 • Gminne Biuro Spisowe - Łódź, Piotrkowska 113, 4 piętro, Biuro Strategii Miasta UMŁ, nr tel. (42) 638 41 00 – punkt czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00 (wt. 9:00-17:00),
 • Wojewódzkie Biuro Spisowe - Urząd Statystyczny w Łodzi – Łódź, Suwalska 29, nr tel. 42 683 91 00 lub 42 683 91 01– punkt czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30,
 • Urząd Miasta Łodzi ul. Zachodnia 47:
   
  • na parterze - punkt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15,
  • na parkingu przed budynkiem - punkt czynny w każdy czwartek i piątek (od 29 lipca) do końca sierpnia w godzinach 10:00 – 15:00,
 • Piotrkowska na wysokości al. Schillera – w każdy poniedziałek i wtorek (od 27 lipca) do końca sierpnia w godzinach 10:00 – 15:00,
 • Piłsudskiego 100, parking przed budynkiem Urzędu Miasta Łodzi – w każdą środę (od 28 lipca) do końca sierpnia w godzinach 10:00 – 15:00.

Osoby, które jeszcze się nie spisały powinny jak najszybciej dopełnić tego obowiązku. Biorąc udział w spisie należy pamiętać, że ma on wpływ na przyszłość nas i naszych bliskich. Na podstawie danych ze spisu podejmowane są m.in. decyzje związane z umiejscowieniem szkół, przedszkoli, żłobków, dostępem do usług publicznych czy podziałem środków centralnych na poszczególne miasta.

Dokonanie spisu zajmuje zaledwie kilka minut. Opinie o spisie mieszkańców, którzy skorzystali z pomocy Gminnego Biura Spisowego: Pan Marian z Górnej „Spisywanie zajęło mi 4 minuty. Pani spisująca była bardzo miła i pomocna”, Pani Stanisława z Bałut „Wszystko szybko i sprawnie poszło, zachęcam innych seniorów do skorzystania z punktu spisowego na Bałutach” .

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych. Podstawowe warunki to pełnoletność oraz średnie wykształcenie. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej UMŁ w zakładce NSP 2021. Na zgłoszenia czekamy do 26 lipca br. Rachmistrz zarobi 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad (spisaną osobę), np. za spisanie 4 osobowej rodziny dostanie 24 złote brutto.

Polecane aktualności

 - Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt