Nawet myszy idą do Nieba. Łódzka premiera animacji o miłości i odwadze [ZDJĘCIA]

Film jest niezwykłą opowieścią o nadziei, miłości i odwadze. To historia przyjaźni, która tylko z pozoru wydaje się być niemożliwa. Lalki do filmu wykonali twórcy lalek z Łodzi, a za wykonanie tych prac była odpowiedzialna firma Momakin. W kinach zobaczymy go od 29 kwietnia.

Nawet myszy idą do Nieba -  fot. mat. prasowe
Kadr z filmu "Nawet myszy idą do Nieba" , fot. mat. prasowe

23 kwietnia w kinie Charlie, odbyła się łódzka premiera filmu “Nawet myszy idą do nieba” polskiej koprodukcji realizowanej przez Animoon w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenicka. Seansowi towarzyszyło spotkanie z twórcami, w tym wykonawcami lalek i animatorami pochodzącymi z Łodzi.

„Nawet myszy idą do Nieba” to historia małej myszki, która pragnie udowodnić́ swoją odwagę i stawia czoła lisowi. Wskutek niespodziewanego obrotu spraw oboje trafiają do nieba dla zwierząt. Dopiero tam rozpoczną się ich prawdziwe przygody. Film jest niezwykłą opowieścią o nadziei, miłości i odwadze. To historia przyjaźni, która tylko z pozoru wydaje się być niemożliwa. Scenariusz filmu powstał na motywach powieści czeskiej pisarki – Ivy Procházkovej, do której ilustracje stworzyła Denisa Grimmova.

Film został wykonany techniką animacji lalkowej, a w jego powstaniu uczestniczyło wielu polskich artystów. Lalki do filmu wykonali twórcy lalek z Łodzi, a za wykonanie tych prac była odpowiedzialna firma Momakin. W Łodzi powstała prawie połowa lalek wykorzystanych w filmie. Ich prace są kontynuacją legendy łódzkiej tradycji animacji poklatkowej oraz wielu innych osiągnięć, wśród których jest m.in. oscarowa produkcja “Piotruś i wilk”.

Muzykę do filmu skomponował Krzysztof A. Janczak, a w pracach animacyjnych na planie w czeskim studio Barrandov uczestniczyło troje polskich animatorów - Katarzyna Okoniewska, Piotr Ficner i Ilenia Cotardo.

Film powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Łódzkiego Funduszu Filmowego w koprodukcji z EC1 Łódź - Miasto Kultury oraz CANAL+ Polska S.A. Partnerem jest Momakin, a dystrybucją w Polsce zajmuje się Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Film do regularnej dystrybucji kinowej wejdzie 29 kwietnia, a premierze filmowej będzie także towarzyszyć wydanie polskiej wersji książki nakładem Wydawnictwa Afera.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt